Nejbohatší Češkou je podle Forbesu Renata Kellnerová

6. 10. 2021 | | Nezařazené Daniel Křetínský, Karel Komárek, Radovan Vítek

Stejně jako každý rok, i letos sestavil časopis Forbes žebříček stovky nejbohatších Čechů a Češek. V čele žebříčku, který Forbes zveřejnil ve středu 6. 10. ráno, stojí letos poprvé žena: Renata Kellnerová, vdova po podnikateli Petru Kellnerovi, který letos na jaře tragicky zahynul. Při výpočtu Forbes pracoval s hodnotami z 15. září 2021 a účetními uzávěrkami za loňský rok.

V první desítce se, podle pořadí, umístili také Karel Komárek se jměním v hodnotě 117,8 miliard korun, Radovan Vítek se 103 miliardami korun, Daniel Křetínský se jměním 87,8 miliard, Andrej Babiš s 74,9 miliardami, Aleš Zavoral (65 miliard), Pavel Baudiš (53,5 miliardy), Pavel Tykač (33,4 miliard), Eduard Kučera (29,5 miliardy) a Marek Dospiva (26 miliard korun). Sama Kellnerová s rodinou vlastní podle Forbesu majetek v hodnotě 374,7 miliard korun, o 81,7 miliard korun více než loni podle žebříčku připadalo Petru Kellnerovi.

Oproti předchozím letům přibylo v žebříčku devět nováčků: Tomáš Čupr (Rohlik.cz), Jan Bednář (ShipMonk), Zdeněk Šoustal a Milan Kratin (Accolade), Josef a Ondřej Průšovi (Prusa Research), manželé Kijonkovi (Zásilkovna), Marcel Soural (Trigema) a Hubert Palán (Productboard).

Americký časopis Forbes sestavuje žebříček nejbohatších lidí na světě už od roku 1987, český žebříček pak vzniká od roku 2012.

Foto: Forbes. cz

Mohlo by vás zajímat: