Nová prodejna skript ve Staré budově láká na rozšířený sortiment

4. 1. 2018 | | Zprávy ze školy skriptárna SB

Od konce léta má Vysoká škola ekonomická (VŠE) novou prodejnu skript umístěnou hned za vchodem do Staré budovy. Přesunula se tam z Rajské budovy – kde byla skrytá za hlavními schody átria. Spolu s místem se ale změnil také způsob provozu prodejny. Nově ji teď řídí nakladatelství Ekopress.

O změně umístění škola rozhodla z jednoho prostého důvodu. „Umístění prodejny v zadním traktu atria Rajské budovy se v průběhu více než deseti let provozu neukázalo jako příliš praktické,“ vysvětluje kvestor Vysoké školy ekonomické Libor Svoboda. Podle něj bylo skoro vyloučené, aby si prodejny někdo všiml sám od sebe. Původně byly tyto prostory využívané jako průchod a sklad Centra tělesné výchovy a sportu (CTVS). Škola o jejich novém využití rozhodla během příprav rekonstrukce severního křídla Staré budovy, která proběhla v letech 2015/2016.

Skriptárnu dříve provozovalo samotné nakladatelství VŠE. Vlastní produkce nakladatelství ale nebyla tak rozsáhlá, aby prodejnu sama uživila a její provoz byl tak dlouhodobě ztrátový. Škola se tedy rozhodla vrátit k modelu, který fungoval na VŠE už v 90. letech. Prodejnu svěřila Ekopressu a sortiment se tak rozšířil i o nabídku jiných nakladatelství. „Proběhlo výběrové řízení, v rámci kterého byla vybrána společnost Ekopress. Společnost hradí škole nájem a je smluvně zavázána k prodeji produkce školního nakladatelství,“ doplňuje kvestor.

Reklamní předměty táhnou zahraniční studenty

Podle ředitele Ekopressu, Roberta Chadima, jsou ohlasy na novou prodejnu příznivé. Nejvíce vyhledávanými učebnicemi jsou ty z celoškolských a jazykových předmětů, jako je angličtina, matematika, ekonomie a další. „Prodej skript, publikací a knih je natolik různorodý dle fakult, že nelze stanovit nějaké bestselery,“ dodává. Velký zájem je také o reklamní předměty školy. Ty si kupují hlavně zahraniční studenti jako vzpomínku na svůj studijní pobyt. Nejvíce z polic mizí mikina s logem školy.

Mohlo by vás zajímat: