Nový mimosemestrální kurz VŠE nabízí potápění i šnorchlování

23. 3. 2018 | | Studentský život, Zprávy ze školy HT_2

Vysoká škola ekonomická (VŠE) zavádí nový letní sportovní kurz, který ocení zejména zájemci o potápění. Ti si na něm budou moci vyzkoušet přístrojové potápění, šnorchlování a mimo jiné také paddleboardy. Za absolvování kurzu pak získají klasický zápočet z tělocviku a kromě toho si mohou odnést i mezinárodně platný certifikát pro potápěče.

Podmínkou pro získání certifikátu je předchozí absolvování předmětu Sportovní potápění. Účastník za sebou případně musí mít alespoň jeden ponor v bazénu. Za příplatek si studenti mohou na kurzu vyzkoušet i Discovery ponor. Jedná se o zkušební ponor v doprovodu zkušených instruktorů, na základě kterého každý student získá lepší představu o svých možnostech a může se dále rozhodnout i pro absolvování řádného potápěčského kurzu. Ti odvážnější se zároveň mohou zúčastnit i nepovinného kurzu OWD (Open water diver) nebo pokročilejšího AOWD (Advanced open water diver).

Centrum tělesné výchovy a sportu (CTVS) vypsalo mimosemestrální kurz v termínu od 8. do 15. června. Konat se bude na italské Elbě. Doplňkovou alternativu k potápění představují na kurzu také jízda na kole nebo pěší turistika.

Mohlo by vás zajímat: