Nový předmět: SEX_69

2. 9. 2003 | | Nezařazené

Důchodový systém v ČR čeká v nejbližších letech reforma. Jedním z prvních kroků, jak vyřešit současný negativní demografický trend, je zavedení předmětu sexuálních praktik na vysokých školách. VŠE zavádí do svých osnov takový předmět jako první.

Důchodový systém v ČR čeká v nejbližších letech reforma. Jedním z prvních kroků, jak vyřešit současný negativní demografický trend, je zavedení předmětu sexuálních praktik na vysokých školách. VŠE zavádí do svých osnov takový předmět jako první.

Vedení VŠE si je vědomo nutnosti reformy důchodového systému, a tak se nedávno připojilo k projektu Množme se 2003. Úkolem tohoto projektu je představit studentům vysokých škol různé sexuální praktiky a zvýšit jejich množivost. „Když se budou studenti více množit, problém s financováním důchodců se vyřeší, chceme jen pomoct ekonomice a národu,“ vysvětluje záměr tohoto plánu rektorka VŠE doc. Jaroslava Burčáková.

Představa o podobě předmětu je už jasná. „SEX_69 bude čtyřkrediťák v povinném celoškolském základu. Studenti jej budou muset absolvovat už v prvním semestru,“ uvádí prorektor pro pedagogiku doc. Ing. Metr Pusílek, CSc. V případě, že se do kursu přihlásí více chlapců než slečen, bude počet dívek doplněn výměnnými studentkami z University of China, se kterou VŠE v minulém roce zahájila spolupráci. V případě, že se do kursu zapíše více dívek než chlapců, bude počet vyrovnán alternujícími studenty z Vysoké školy báňské v Žilině. Kurs bude veden erudovanými instruktory z Centra tělesné výchovy a sportu (CTVS). Vedoucí CTVS Mgr. Miloš Svádivý rozšíření úvazku vítá: „Pořád jen fotbal nebo volejbal, to už nás nebaví. Chce to změnu. Bude to prdel.“ Na svoji první hodinu se těší se slovy „Vážně se na to mladý maso moc těšíme!“ i Mgr. Karel Kiklac a Mrg. Tomáš Vaňousek. „Tenhle předmět rozhodně nebude dávačka!“ společně se shodují na tom, že podmínky pro získání zápočtu budou tvrdé.

Vedoucí technické správy Ing. Tomáš Velehorský si láme hlavu s technickým zabezpečením předmětu „Ze  začátku to budou mít těžké, lavičky na chodbách jsem jim vzal, lavice ve třídách jsou nepohodlné.“ Druhým dechem však dodává, že se studenti mohou těšit na nové prostory v Paradajské budově. Zde budou pro tento předmět vyhrazeny dvě specializované učebny. Bude v nich nejen pohodlný gauč či vířivka, ale i nejrůznější náčiní od erotických časopisů přes videokazety až po sado-maso. „Sám jsem se účastnil projektování těchto místností, je na co se těšit!“ dodává Velehorský mimo mikrofon. Na nový předmět se těší i vedoucí úklidové roty Jiřina Kopečkovitá: „Už mi leze na nervy, když to studenti dělaj ve výtahu nebo v pátek odpoledne ve čtvrtém patře. Takhle to alespoň bude mít nějaký systém, když to bude za kredity.“

Mohlo by vás zajímat: