Nový týden přinese Smíchovské slavnosti, začínající Podnikatelskou poradnu a Prvákoviny

15. 9. 2019 | | Studentský život Praha_

První týden semestru je tady a s ním i několik deadlinů pro přihlašování na výměnné pobyty nebo zájmové kurzy. Zároveň se opět nabízí i několik zajímavých kulturních akcí, které stojí za účast.

Pondělí 16. září

Třetí zářijové pondělí ekonomka opět ožije a odstartuje zimní semestr. Přijďte tento fakt oslavit a zapít na Smíchovské slavnostikteré proběhnou od 16 hodin za Ženskými domovy na Praze 5.  Akce bude propojovat hudbu, pivo a atmosféru smíchovského brownfieldu. Akce je pro všechny návštěvníky zdarma.

Pokud rádi soutěžíte, zkuste si zahrát dobrodružnou orientační hru Noční pražské věže, která odstartuje od 17:30 na Novoměstské radnici. V průběhu hry budete mít za úkol plnit úkoly v pražských věžích spojené s historickou tematikou. Na hru je třeba se registrovat a uhradit poplatek ve výši 300 Kč.

Úterý 17. září

Úterý 15:00 je posledním termínem, kdy je možné se skrze InSIS registrovat na bakalářské výměnné pobyty pro výjezdy ve druhém ročníku. Studenti, kteří nemohou jinak doložit jazykovou znalost úrovně B2, budou mít možnost napsat test v pátek 20. září. Výsledky výběrového řízení budou pak uveřejněny následující týden 24. září.

Středa 18. září

Ve středu odstartuje svou činnost Podnikatelská poradna, která bude studentům VŠE zdarma poskytovat individuální konzultace v oblastech podnikání, inovací a udržitelnosti. Můžete tak získat nové kontakty, byznys mentora nebo partnera do diskuze. Svůj dotaz nebo žádost o schůzku můžete podat jednoduše skrze formulář na odkaze výše.

Čtvrtek 19. září

Na čtvrteční večer vás Nápad roku Vodafone zve na přednášku pod názvem Jak úspěšně prodat firmu. Hosté Tomáš Čupr (Rohlík.cz, Slevomat, Dáme Jídlo), Jakub Nešetřil (Česko.Digital, Apiary) a Šimon Vostrý (ZOOM International, Ytica) budou přednášet a debatovat v prostorách firmy Microsoft od 18:45 do 21:30. Vstup na diskuzi je zdarma, ale vzhledem k omezenému počtu míst je třeba se registrovat zde.

Pátek 20. září

V pátek se pozornost obrátí na kampus Jižní Město, protože zde proběhne událost Prvákoviny, kterou pořádá studentský spolek AISEC.  Akce je určena pro všechny prváky, kteří neví co od studia očekávat, mají dotazy nebo by se rádi seznámili s ostatními. Na akci je třeba se registrovat a proběhne zdarma mezi 8:30 a 17:30.

Pátek je také posledním dnem, kdy je možné se registrovat na zájmové kurzy organizované CTVS. Kromě zaměstnanců se na ně mohou přihlásit i studenti a za pár set korun po celý semestr každý týden navštěvovat vybraný sportovní kurz.

Mohlo by vás zajímat: