Nový týden přinese soutěž v karaoke nebo orchestr pod širákem

12. 10. 2018 | | Studentský život 2018-06-05-21-39-54 (1)

Třetí srpnový týden je ideální čas pro degustaci ať už piva nebo vína. O to se postará první ročník Vinného koštu na Střeleckém ostrově nebo Unětické posvícení. Ti, kteří si chtějí zachovat čistou hlavu, mohou zajít na orchestr Berg pod širým nebem. Pokud se potřebujete trochu odvázat nebo poznat své kolegy z jiné stránky, pak je soutěž v karaoke v La Loca Music Bar & Lounge ta správná volba.

Pondělí 13.8.2018

Na začátku týdne si můžete zvednout náladu návštěvou letního kina v Zahrádkách v Riegrových sadech. Zde se bude promítat film Skrytá identita v hlavní roli s Mattem Damonem a Leonardem di Capriem. Kriminální drama se odehrává v americkém Bostonu, kde státní policie svádí boj s organizovaným zločinem. Začátek promítání je od 21:00, a vstup na film je zdarma.

Pokud preferujete jinou formu kulturního vyžití, možnou alternativu nabízí vystoupení orchestru Berg. Ten zahraje na svém koncertu ikonickou skladbu „In C“  od průkopníka amerického minimalismu Terryho Rileyho. Večerní program bude pokračovat hudební meditací se stovkou metronomů v podání jednoho z nejvýraznějších skladatelů 20. století György Ligetiho. Akce proběhne symbolicky pod obřím kyvadlem na místě bývalého Stalinova pomníků od 20:00 do 22:00.

Úterý 14.8.2018

V úterý můžete navštívit inscenaci ZERO v Cross Clubu Teatr Novogo Fronta na Praze 7. Těšit se můžete na (ne)oficiální klaunskou historii lidských omylů, které neustále rostou vlastním i cizím přičiněním. Tato pouliční inscenace Iriny Andreevy je humorným zobrazením lidských slabostí v průběhu času. Akce trvá od 20:00 do 21:00 a vstup na vystoupení je volný.

Středa 15.8.2018

V půlce týdne si můžete vyzkoušet své pěvecké schopnosti s kamarády nebo kolegy na La Loca Karaoke Championship. Soutěž v karaoke se koná v La Loca Music Bar & Lounge. Vaše vystoupení bude hodnoceno podle délky a síly potlesku ostatních návštěvníků. Začátek karaoke je od 21:00. Vstup do baru je zdarma.

Pátek 17.8.2018

V pátek své brány pro veřejnost otevře Národní technická knihovna. Od 10:00 do 11:00 hodin knihovna nabídne pro zájemce prohlídku prostor nejmodernějšího a největšího technického knižního vybavení v celé České republice. Prohlídka mimo jiné probíhá každý třetí pátek v měsíci při příležitosti letošního výročí tři sta let od založení knižního fondu a vstup na ní je bez poplatku.

Sobota 18.8.2018

Pokud vám léto dává pořádně zabrat a jeho výkyvy teplot nezvládnete bez dostatečného pitného režimu. V sobotu můžete navštívit Únětické posvícení, kde spojíte příjemné s užitečným. Kromě ochutnávky piva si můžete svůj volný čas zpříjemnit taneční zábavou v pivovarské stodole, kde vám i píseň na přání zahraje DJ Kvašan. Těšit se můžete i na slavnostní naražení Posvícenského speciálu v doprovodu kubánských rytmů kapely Pragasón. Posvícení začíná ve 12:00 a vstup na akci je volný.

Pokud místo piva upřednostňujete spíše víno, v sobotu máte šanci zajít na první ročník Vinného koštu. Přímo na Střeleckém ostrově můžete degustovat vína od šesti českých a moravských vinařství. Ochutnávku moderní gastronomie na akci zajišťuje Restaurant Střelecký ostrov. Akce začne v pravé poledne a bude pokračovat až do půlnoci.

Neděle 19.8.2018

Týden můžete zakončit opět v letním kině v Záhrádkach v Riegrovych sadech, kde se bude promítat film Má mně rád, nemá mně rád. Ten vypráví o sedmiletém chlapci, který se svou rodinou přestěhuje do malého městečka. Zde potká dívku ze sousedství a zároveň svoji novou spolužačku, která se na do něj okamžitě zamiluje. Ovšem Bryce vynakládá veškeré úsilí, aby se Juli zbavil a měl od ní pokoj. Dokáže jednostranně opětovaná láska přesvědčit Brycea o změně svého chování? Začátek promítaní je od 20:30 a vstup na film je volný.

Mohlo by vás zajímat: