Nudíte se? Jeďte na tábor pro vysokoškoláky

9. 7. 2016 | | PR články 2012-07-31_14-03-07_IMG_3377

Pokud stále nevíte, jak strávíte prázdniny, možná vás zaujme tábor s názvem Technická přestávka. Koná se pravidelně již deset let a letos začíná 23. července v sobotu a končí 30. července. Účastní se jí 45 cestovatelů, jejichž věkový průměr je 24 let.

Přestože se jedná o tábor, nemusíte se bát brzkého budíku, rozcviček ani večerek. Letos je hlavním tématem řecká mytologie. Účastníci se mohou těšit na kombinaci kreativních a pohybových aktivit v podobě známých, ale i originálních her. ,,Účastníci se v celo táborové hře můžou potkat s řeckými bohy, budou soutěžit na Olympských hrách, zahrají si strategickou bitvu městských států. Čeká je také noční cesta do podsvětí anebo soutěže ve Středozemním moři, tedy v nedalekém rybníku,“ dodává Hana Mráčková, spoluorganizátorka Technické přestávky . Ačkoliv se jedná především o odpočinkovou akci, čekají účastníky i vzdělávací workshopy, během kterých se naučí základům rétoriky, seznámí se s řeckou filozofii, matematikou, hudbou a vyzkouší si improvizační divadlo.

Už podle názvu lze odhadnout, že počítače  a tablety a další technické vymoženosti nejsou úplně vítány. ,,K dispozici jsou deskové hry (kdy jste naposledy nějakou hráli?!) a večery trávíme u táboráku,“ říká spoluorganizátorka. Také dodává, že večery s alkoholem nejsou zrovna hlavním bodem programu. ,,Účastníci jsou na táboře, aby si užili program, a ne aby se opíjeli, takže žádné divoké alkoholové párty si nepředstavujte. Spíš to pivo k táboráku. Kuřáky na táboře samozřejmě nezakazujeme, občas s námi nějaký jede. Jen je prosíme, aby kouřili někde stranou, kde to nikoho neobtěžuje,“ upřesňuje Hana.

Šéfkuchař rád experimentuje

Tábor se koná v jižních Čechách, na území bývalého vojenského prostoru Boletice v chráněné krajinné oblasti Šumava. Pokud zrovna nejíte maso, nebo musíte dodržovat jinou dietu, nevadí. Jídla vaří šéfkuchař, který se nebojí experimentovat a vyhovět tak speciálním potřebám strávníků. ,, Z výdejního okýnka tak nekouká nepříjemná paní v šatovce, ale směje se kamarád, pro kterého třeba není žádný problém přizpůsobit se vegetariánům nebo lidem s potravinovým omezením,“ poznamenává organizátorka táboru.

Pokud tábor některé z čtenářů oslovil, ať se přihlásí co nejdříve. Přihlašování je možné pouze do naplnění kapacit.

Foto: technicka-prestavka.cz

Galerie:

ČTĚTE TAKÉ:

Mohlo by vás zajímat: