Od září s Topolánkem

29. 4. 2008 | | Zprávy ze školy

Předseda vlády a ODS Mirek Topolánek jedná s Národohospodářskou fakultou o svém angažmá. Příští semestr by zde měl podle vyjádření děkana fakulty učit předmět Hospodářská politika. Konečná smlouva zatím nebyla uzavřena.

Předseda vlády a ODS jedná s Národohospodářskou fakultou o svém angažmá. Příští semestr by zde měl podle vyjádření děkana fakulty učit předmět Hospodářská politika. Konečná smlouva zatím nebyla uzavřena.

Sám Topolánek k tomuto pro Lidové noviny uvádí: „Měl bych mít přednášky na téma ,Public choice – veřejná volba‘ a oblast, která je mi velmi blízká, a to je síťové odvětví, speciálně energetika.“

Z premiéra by se tak měl stát běžný externí vyučující. Původem Topolánek ekonom není. Po studiu na vojenském gymnáziu se dál učil na strojní fakultě na Vysokém učení technickém v Brně.

O novém učiteli se zatím na škole moc neví. „Neslyšel jsem o tom, jen vím, že v krátké době tady měl pan premiér dvě přednášky. Ale nevím nic o tom, že by zde měl vyučovat. Upřímně si ani neumím představit, kde by na to vzal čas. Každopádně ale musím zdůraznit, že naše škola je na angažmá podobných lidí velmi hrdá, a jestli je pravda, že u nás pan Topolánek bude učit, tak jsem jenom rád,“ uvedl pro Hospodářské noviny rektor VŠE Richard Hindls.

Mohlo by vás zajímat: