Open House xPORTu VŠE, spousta jídla a hudby. Týdenní přehled akcí

8. 7. 2018 | | Studentský život koncert

Léto je v plném proudu a s ním i akce, které si můžete během horkého počasí užít. Milovníci hudby se mohou těšit na Bohemia Jazz Fest nebo letní koncert Hudby Hradní stráže, na všechny jídlomily zase čeká spoustu festivalů s pokrmy ze všech koutů světa, jako například Plaza Mexicana či African Food Festival. Mimo jiné také můžete využít Open Housu xPORTu Vysoké školy ekonomické (VŠE) a představit tak svůj podnikatelský projekt nebo si procvičit cizí jazyk.

Pondělí 9. července

Na Staroměstském náměstí se bude konat Bohemia Jazz Fest, který v Praze potrvá do úterý 10. července. Těšit se můžete na české i zahraniční zpěváky a skupiny. Akce začíná oba dny v 17:30 a je zcela zdarma.

Úterý 10. července

Máte-li nápad na byznys, ale potřebujete pomoc s jeho rozjezdem, nepropásněte Open House organizovaný xPORTem VŠE. Představte svůj projekt a dostaňte šanci účastnit se inkubačního programu. Vyplnit přihlášku můžete tady. Open House se koná od 12:00 do 16:00 na adrese Jeseniova 208.

Přijďte si do Containallu ve Stromovce užít trochu mexické hudby a jídla. Jako na Plaza Mexicana, neboli mexickém náměstí, si můžete připadat od 17:00 do 22:00. Tato akce pořádaná Poradnou pro integraci a blogem Mnoho tváří Mexika je zdarma.

Středa 11. července

Plánujete-li procházku na Pražský Hrad, udělejte si čas na letní koncert Hudby Hradní stráže. Stráž zahraje od 13:00 do 13:45 před vstupem do Velké jižní věže Svatovítské katedrály. Skladby J. S. Bacha, B. Smetany či A. Dvořáka a mnoha dalších si budete moci poslechnout zdarma.

Na Kampu můžete přijít nasát atmosféru Francie, až do neděle 15. července se zde koná Francouzský trh. Nemine vás spousta vína, akustická hudba a dobré jídlo. Startuje se v 10:00 a vstup je zdarma.

Máte-li chuť procvičit cizí jazyky, přijďte si „zašprechtit“ do Cafe Bar Marvik19:45. Koná se tu každo-středeční jazyková výměna pořádaná komunitou BlaBla Language Exchange. Za vstup nic neplatíte.

Čtvrtek 12. července

Od 22:00 se v Pragovce koná další promítání studentských filmů. V rámci FAMU léto je toto již třetí promítání. Akce je zdarma a pro horší počasí je připraven interiér Kafe Pragovka, která je i spoluorganizátorem.

Pátek 13. července

Prague Rooftoop Festival pořádá The Rooftop AfterWork. Od tohoto dne se tak máte možnost každý pátek od 16:00 setkat s přáteli či poznat nové lidi a dát si s nimi drink na pražských střechách. První setkání bude zdarma, musíte se na něj ale přihlásit. Registrace bude spuštěna v pondělí 9. července od 20:00.

Sobota 14. července

V Botanické zahradě budete mít díky African food festival možnost ochutnat africké pochoutky. Na akci se dočkáte také hudby, různých workshopů a přednášek. Festival trvá do neděle 15. července a jednodenní studentský vstup do Botanické zahrady stojí 45 korun. Oba dny se začíná v 10:00.

Neděle 15. července

U pražského Metronomu se můžete těšit na Letenskou slavnost, která bude trvat od 13:00 do 23:00. Spousta jídla, pití, těšit se můžete také na různé soutěže a bohatý hudební doprovod.

Mohlo by vás zajímat: