Organizátor VŠEFESTu: Lidi nevěřili, že nealko festival může vzniknout

25. 9. 2017 | | Rozhovory, Studentský život honza

Nealkoholický festival, ktery spojuje kapely a spolky se vztahem k ekonomce, se uskuteční už podruhé. A za VŠEFESTem znovu stojí Jan Knettig, student Fakulty informatiky a statistiky. V rozhovoru se dozvíte, proč nikdo v úspěch akce nejdřív vůbec nevěřil. Festival proběhne odpoledne na státní svátek 28. září od 12:30 v areálu kolejí na Jarově.

Vzpomeň si, kdy jsi poprvé mluvil s Jiřím Trumpešem (spoluzakladatel festivalu, pozn.red.) o festivalu kapel VŠE. Jak se prvotní myšlenka liší od dnešní podoby festivalu?

V původní vizi byly jen kapely. Pak mě napadlo, že by bylo zajímavé udělat festival nealkoholický. Následně jsme chtěli přidat studentské spolky. Zkrátka se to z původní myšlenky festivalu kapel rozrostlo do obrovské akce, největší přehlídky studentské tvořivosti na ekonomce.

V čem se letošní ročník liší od prvního festivalu?

Myslím, že největší rozdíl je v tom, že letos máme dvě pódia a celkově se rozrostl areál. Na Jarově jsou dvě nově spravená hřiště, kde bude festival taky probíhat. Na jednom z nich si budou moct návštěvníci zkusit body zorbing. Konceptuálně se VŠEFEST rozrostl z kapel a spolků i na chytré hlavy, které jsou letošním tématem. Na SmartUp Stage budou speakeři hlavně prezentovat zajímavá témata: motivaci nebo cestování. Novinkou bude taky afterparty.

Co podle tebe nejvíce studenty přiláká? 

Hlavním tahákem festivalu zůstává stále hudba. Hodně lidí určitě přijde na Pavla Calltu. A na hlavní stage přitáhnou snad velkou pozornost i Other Way, kteří mají přece jen na VŠE už dlouhou pověst.

Jak studenti přijali, že je festival nealkoholický?

Pamatuju si hlavně reakce ještě předtím, než jsme festival začali pořádat. Lidi, někteří i z organizátorského týmu, nevěřili, že takový festival vůbec může vzniknout. Takže beru vlastně jako hodně velký úspěch, že se mi podařilo je přesvědčit. Osobně si myslím, že to není žádný problém. Hlavní program probíhá přes den a nikomu navíc nic nenutíme. O změně koncepce jsem vůbec neuvažoval, v tom jsem neoblomný. Stejně tak, pokud bych měl festival někomu předat, rozhodně by musel tuto nealko koncepci zanechat.

Budete i letos rozdávat nealkoholické nápoje?

Budeme. Návštěvníci se můžou těšit na nealkoholické pivo. A navíc s novou příchutí, kterou na VŠEFESTu vyzkoušíme. V tom stánku bude probíhat soutěž. Novinkou bude dále nealkoholické víno. Partneři budou rozdávat také vodu – a to ve skleněných lahvích. A lidi si je budou moct naplnit z fontány neperlivou nebo perlivou filtrovanou vodu.

Chystá se i afterparty. Ta ale nealkoholická nebude.

Ano, afterparty proběhne v klubu Nebe na Křemencově. Napadlo nás ji udělat nealko, ale letos spíš testujeme, jestli o ni vůbec bude zájem.

Jak to vypadá s budoucností festivalu?

Měli by ho i nadále pořádat studenti. Pro mě to je škola managementu, získal jsem tím spoustu zkušeností. Mým dalším cílem je VŠEFEST úspěšně předat. Jak říká reklama jednoho fast-foodového řetězce: hledáme schopné lidi, ne důvody, proč nedat šanci. Nevadí, že jste mladí a do jisté míry nezkušení – hlavní je schopnost rychle se učit a dát tomu všechno.

Více informací o festivalu najdete na facebookové události. 

Foto: archiv Jana Knettiga a kapely Other Way

Mohlo by vás zajímat: