Nové parkoviště – tentokrát jen pro studenty?

15. 1. 2001 | | Nezařazené

V minulém čísle Studentského listu jsme zveřejnili některé údaje o novém parkovišti, které bylo postaveno v Italské ulici. Zároveň jsme uvedli, že parkoviště nebude k dispozici studentům. Náš článek vzbudil velký ohlas zejména u vedení VŠE a „věci se daly do pohybu“.

V minulém čísle Studentského listu jsme zveřejnili některé údaje o novém parkovišti, které bylo postaveno v Italské ulici. Zároveň jsme uvedli, že parkoviště nebude k dispozici studentům. Náš článek vzbudil velký ohlas zejména u vedení VŠE a „věci se daly do pohybu“.

Náš informátor poskytl Studentskému listu informace, že na rektorátu VŠE nastal nefalšovaný hurikán poté, co se rektorka dozvěděla, že studentům je na parkoviště vjezd zakázán. Doslova prý řekla: „Jak mají ty moje ovečky chudé navštěvovat přednášky, když si před školou nemohou ani zaparkovat své mercedesy, bavoráky a já nevím co ještě? To musíme změnit!“ Na její příkaz bylo minulý týden vyčleněno ze zvláštního fondu VŠE, který se příhodně jmenuje „Pomozte ekonomům“, 320 mil. korun na stavbu nového parkoviště pro studenty.

Našemu zpravodajskému štábu se podařilo zjistit, že nové parkovací kapacity budou vybudovány v Bohnicích. „Bude se jednat o pětipatrové podzemní garáže situované pod psychiatrickou léčebnou“, upřesnil Ing. Pepa Škudlivý, který má na starosti investiční akce ve prospěch studentů. Dále pak uvedl: „Jsme si samozřejmě vědomi toho, že nové garáže jsou poněkud více vzdáleny žižkovskému centru, a tak jsme se rozhodli, že vybudujeme podzemní rychlodráhu, která bude Žižkov s Bohnicemi spojovat. Projekt byl přidělen rakouské firmě Kaprun Bahn, GmbH.“

Jediným vážným problémem bude, podle Ing. Škudlivého, situace kolem vstupu na parkoviště. To bude hlídáno systémem kamer a laserového zařízení. Vstup bude možný pouze po protažení identifikační karty, která deaktivuje laserový zabezpečovací systém. Student, který se pokusí vstoupit do prostor garáží bez protažení karty se vystavuje nebzepečí, že jej toto zařízení trvale vyloučí ze studia.

Pokud jste nabyli dojmu, že dráha bude zadarmo, pak vás musíme zklamat. Půlroční permanentka bude stát přibližně 1 000 Kč. V ceně pak bude zahrnuto i teplé občerstvení (pouze ráno a jen pro ty, kteří si je na začátku měsíce objednají – pozn. red.). Shodou okolností se naší redakci také podařilo zjistit, co se stalo s piánem, které bylo původně umístěno na kolejích na Jarově a poté u rektorky. Hudební nástroj bude přemístěn do posledního vozu soupravy rychlovlaku, kde na něj bude vždy mezi 10 a 15 hodinou hrát nově zvolený prorektor pro kulutrní vyžití studentů Alexej Prstoklad.

Mohlo by vás zajímat: