Pasta E Basta

8. 1. 2006 | | Nezařazené

Budete-li mít někdy cestu přes Senovážné náměstí a přepadne vás podivný pocit v oblasti žaludku (tím nemyslím nevolnost ani jiné žaludeční potíže), určitě se zajděte nadlábnout do této útulné pizzerie. Interiér je zařízen vkusně, dřevěné obložení střídá imitace cihly. Hned u vchodu po pravé straně se můžete celí od hlavy až k patě shlédnout v zrcadle. Za ním máte i poslední šanci užít v restauraci špetku soukromí.

Pizzerie Pasta E Basta
Senovážné náměstí 21
po–so 11–23, ne 12–22

Budete-li mít někdy cestu přes Senovážné náměstí a přepadne vás podivný pocit v oblasti žaludku (tím nemyslím nevolnost ani jiné žaludeční potíže), určitě se zajděte nadlábnout do této útulné pizzerie.

Interiér je zařízen vkusně, dřevěné obložení střídá imitace cihly. Hned u vchodu po pravé straně se můžete celí od hlavy až k patě shlédnout v zrcadle. Za ním máte i poslední šanci užít v restauraci špetku soukromí. Ostatní stoly jsou pak rozmístěny tak, aby vybízely k veselé družbě se sousedy. Pokud jste milovníky čerstvého vzduchu a nevadí vám chladnější podzimní počasí, můžete se také uvelebit na zahrádce, kde již ale neuslyšíte příjemnou italskou hudbu, ani neuvidíte na velkoplošnou televizi.

Číšnice jsou zde vstřícné a každého příchozího vítají pozdravem. Tento akt vyvolal na mé tváři úsměv, který mi však brzy zmrznul. Patnáct minut čekání, než si mě pak někdo znovu všiml, bylo trochu moc. Také pes, jenž si směle pochodoval na trase kuchyň – výčep může člověka poněkud zarazit.

Avšak široká nabídka jídel mi dala na onoho tvora zapomenout. Objednala jsem si jedno černé Krušovické a kupodivu jsem ho měla vzápětí na stole. Pohled do jídelního lístku mě určitě potěšil – připraví vám tu nejrůznější těstoviny, saláty, ryby a mořské potvůrky. U mě nakonec zvítězila pizza za sympatickou cenu 119 korun. Ostatní delikatesy si můžete objednat v průměru za 149 korun. Dobré jídlo se má určitě i dobře zapít. Pokud dáváte přednost pivu, v Paste E Basta vybíráte mezi světlým Budvarem a oběma odstíny Krušovického – vše za 25 korun.

O tomto podniku je známo, že zde na ISIC kartu poskytují slevy. Číšnice vám ochotně poradí. Když si objednáte dvě pizzy, tu levnější platit nemusíte a ještě si to, co nesníte, můžete odnést s sebou. Pokud ale nechcete nést pizzu jen tak v ruce, musíte připlatit patnáct korun za krabici. Na svou pizzu Cremo jsem nemusela dlouho čekat. Pizza byla výborná, pěkně se rozplývala na jazyku. Kuchař jen trochu šetřil ingrediencemi, ať už se jednalo o zeleninu či šunku, která se na pizze vyskytla ve dvou plátcích.

Pak jsem ale navštívila WC a upřímně se zděsila. Na dveřích chybí označení dámy/páni a musí se s nimi notně zalomcovat. Budiž. Ne právě svěží vůně se dá tolerovat o něco méně. Avšak trpělivost mi došla ve chvíli, když jsem vstoupila do kabinky, kde se po zdi plazila plíseň! Vše potom korunovala absence mýdla a jednoho z kohoutků.

Do restaurace jsem se vrátila s rozporuplnými pocity. Zážitek z WC na mě silně zapůsobil, ale nechtěla jsem zapomenout, jak příjemná atmosféra v restauraci panuje.

Odcházela jsem s doporučením pro všechny, kteří si až zas tak nepotrpí na přehnanou čistotu. Tenhle podnik je k posezení s přáteli u pořádného jídla jako stvořený, nemluvě o tom, že si zde můžete uspořádat i soukromý večírek. Na odchodu jsem se ze zvědavosti zeptala číšnice, co že vlastně název Pasta E Basta znamená. Pokud by se měl tedy tento podnik počeštit, nejmenoval by se jinak než „Těstoviny a šmitec!“

Mohlo by vás zajímat: