Pěvecký sbor univerzity pokřtí vánoční CD

8. 12. 2021 | | Zprávy ze školy Pěvecký sbor VŠE, Musica Oeconomica Pragensis

Musica Oeconomica Pragensis je pěvecký sbor Vysoké školy ekonomické, který jste měli možnost slyšet například během zpívání národní hymny před finále letošního ročníku Hokejové Bitvy. Nyní vydává CD s vánoční tématikou, jehož křest 13. prosince bude zároveň oslavou 20. výročí založení sboru.

Pro získání prostředků k vytvoření tohoto CD, na jehož vzniku se podílela i významná jména české hudební scény, Jiří Gemrot a Ondřej Urban, spustil sbor před nějakou dobou kampaň na HitHitu. Ta končí v neděli 12. prosince, k naplnění jejího cíle stále ještě chybí pár tisíc.

Prvotní myšlenka o vydání nového CD se začala realizovat v létě roku 2020. To byl ale projekt ještě v plenkách a probíhalo jen oslovování potenciálních spolupracovníků. Na nahrávání, jehož první část se uskutečnila letos v červnu a druhá o čtyři měsíce později, se nakonec podílela hudební tělesa jako například Sukův komorní orchestr či dětský pěvecký sbor Pražská kantiléna. Prostory pro to poskytla sama VŠE, písně byly nazpívány ve všem studentům dobře známé Vencovského aule.

Samotný proces tvorby CD se však rozhodně neobešel bez potíží, jelikož členové sboru museli pochopitelně dodržovat všechna protiepidemická opatření. Došlo tak například ke dříve nepředstavitelným zkouškám přes internet či v respirátorech. I tak se ale nakonec vše podařilo a křest je v tuto chvíli již za dveřmi.

Na CD, které celkem obsahuje 24 skladeb, si bude možno poslechnout dva cykly koled – jeden od tuzemského hudebního skladatele Zdeňka Lukáše a druhý s názvem „Andělské Koledy“ od sbormistra Kryštofa Spirita. Jednat se bude o klasické vánoční hitovky i o méně známé písně. Druhý jmenovaný cyklus koled spatří světlo světa vůbec poprvé, dá se tedy očekávat ohlas v hudebních kuloárech.

Zlatým hřebem celého projektu bude pak výše zmíněný  křest CD, který proběhne 13. 12. od 19:30 ve Farním sboru Českobratrské církve evangelické na Vinohradech. Vstupné je dobrovolné, zde najdete odkaz na Facebookovou událost, kde lze najít přesnější informace.

Foto: Archiv Musica Oeconomica

Mohlo by vás zajímat: