Ples, hokej a vánoční sbírka potravin. Týdenní přehled akcí.

2. 12. 2018 | | Cestování, Studentský život koncert3

První prosincový týden můžete začít pompézně. Od sedmi hodin totiž začíná každoroční školní ples v Lucerně. Po zbytek týdne můžete zajít na přednášku o Japonsku, na zápas HC Ekonomu nebo na LAN party. A v neděli zakončete týden kurzem kaligrafie.

Pondělí 3. 12.

Od pondělí do středy můžete vždy od 9:00 do 16:15 přispět potravinami do Mikulášské sbírky. Darované jídlo i kosmetika pak poputuje do Potravinové banky Praha, která je přerozdělí neziskovým organizacím. Krabice, do kterých můžete jídlo dávat, najdete u šaten v Rajské budově.

Už po osmé si můžete přijít zatančit na Reprezentační ples VŠE, tentokrát na téma Angels and Demons. Součástí bude také finále soutěže VŠE hledá talent. Přijďte v 19:00 do Velkého sálu pražské Lucerny.

Úterý 4. 12.

Blížícího se Mikuláše oslaví tým HC Ekonom promo zápasem se svými předchůdci, bývalými reprezentanty ekonomky a dnes už členy klubu NBK Letos naposled. Týmy se utkají v Malé sportovní hale na Výstavišti Holešovice od 21:45.

Již poněkolikáté se prostory xPortu otevřou zájemcům o účast v inkubačním programu pro start- upy. Na akci, která začíná ve 12:00, je třeba se registrovat.

Více o tom, jak probíhají a jak se řídí fúze, se dozvíte v RB 209 v 19:45. Na akci Bankéřského klubu ve spolupráci s EY zjistíte třeba i to, jak fúze probíhají po účetní a právní stránce a můžete se zeptat na vše, co vás zajímá.

Středa 5. 12.

Že předvánoční čas není jen o svařáku, ví členové Klubu přátel účetnictví. Proto si v restauraci Kopyto připravili vánoční pivko. Kromě členů klubů se zúčastní i vyučující a součástí bude i krátký program. Začátek je v 19:00.

Čtvrtek 6. 12.

Klub cestovatelů pořádá od 19:45 v NB A přednášku Japonsko: Návod k použití. Přednášet budou Martina Dohnalová a Bára Žižková, které společně tvoří duo Jablka v pyžamu, a pro které je Japonsko velká láska.

O tom, jaké rizika s sebou přináší kybernetizace našeho života, se dozvíte na akci Fakulty financí a účetnictví Kybernetické hrozby. Přednášet budou odborníci na kybernetickou bezpečnost Radek Nezbeda a Eric Herren.  Akce bude celá v angličtině a začne v 16:00 ve Vencovského aule.

Pátek 7. 12.

Už po deváté si Národní účetní rada připravila ve spolupráci s Fakultou financí a účetnictví praktický seminář zaměřený na novinky účetního světa pro všechny budoucí auditory, účetní, daňové poradce a další. Probíhat bude od 9 hodin ve Vencovského aule.

Spolu s Fakultou informatiky a statistiky pořádá Gymnázium Postupická ve svých prostorách LAN party. Už od 19:00 si můžete zahrát hry jako League of Legends, World of Tanks nebo World of Warship.

Sobota 8. 12.

Kino Aero pořádá v sobotu od 15:00 Trezor Film Fest. Jak už název napovídá, promítat se budou čtyři filmy, které byly za komunistického režimu zakázány a k divákům se dostaly až po pádu železné opony. Vstupenka na jeden film vás vyjde na 130 Kč, permanentka pak na tři stovky. Předprodej je možný na stránkách kina.

Neděle 9. 12.

Nejsou vám lhostejná lidská práva nebo problematika neprávem obviněných a vězněných? Pak se můžete zúčastnit Maratonu psaní dopisů pod patronátem Amnesty International, letos zaměřeného na odvážné ženy, které se zasazují o prosazování lidských práv. Cílem akce je napsat ručně co nejvíce dopisů, které se následně posílají politikům různých zemí, a upozornit tak na tento problém. Přijďte v 16:00 do Skautského institutu.

Na workshopu ConText: Typo! Spolku studentů Arts managementu s podtitulem Obklopeni typografií se dozvíte všechno co byste chtěli vědět o roli písmen v našem životě. Na závěr jako bonus proběhne kurz kaligrafie. Ten je za příplatek 620 Kč. Vstupné na samotný workshop je v předprodeji 50 Kč, na místě pak 80. Celá akce začíná ve 14:30 v Centru architektury a městského plánování CAMP.

Mohlo by vás zajímat: