Ples, potravinová sbírka nebo prezentace kandidátů na děkana. Týdenní přehled akcí

3. 12. 2017 | | Studentský život Ples VŠE

Reprezentační Ples VŠE, významná společenská událost ekonomky, se blíží mílovými kroky. Proběhne vě středu a bude se nést ve stylu klobouků. Kromě Plesu lze navštívit zajímavé přednášky o cestování, podnikání, médiích nebo prezentaci kandidátů na děkana Fakulty informatiky a statistiky. Filmoví nadšenci si nenechají ujít promítání filmu. Své místo v týdenním přehledu má také dobročinná sbírka jídla a hraček.

Pondělí 4. prosince

Mezi menzami v Italské budově se bude konat Mikulášská potravinová sbírka. Proběhne od 9:00 do 16:30 od pondělí až do pátku. Sbírku organizuje spolek Oikos Praha. Jídlo bude předáno Potravinové bance, která ho následně rozdá.

V místnosti SB 225 se bude od 18:00 konat Veřejná prezentace uchazečů o funkci děkana Fakulty informatiky a statistiky pro období 2018 až 2022. Prezentovat se budou dva uchazeči: Jakub Fischer z katedry ekonomické statistiky a Petr Klán z katedry systémové analýzy. Volba nového děkana proběhne další týden na zasedání fakultního akademického senátu.

Ve vestibulu Menzy Italská bude od 9:00 do 18:00 probíhat doprodej lístků na Ples VŠE.

Pražský hokejový tým Evropské ligy Engineers Prague, který tvoří studenti z ekonomky, Českého vysokého učení technického (ČVUT) a České zemědělské univerzity, zorganizoval Vánoční sbírku hraček. Výtěžek bude předán do Dětského rehabilitačního stacionáře Zvonek. Drobnosti pro děti lze darovat na Fakultě biomedicínského inženýřství, PR oddělení rektorátu ČVUT, v Cafe Prostoru v Národní technické knihovně a také na zápase, který hokejisti sehrají proti UMB Banská Bystrica 13. prosince na Zimním stadioně Hvězda. Na půdě ekonomky proběhne sbírka ve třináctém týdnu.

Úterý 5. prosince

Bankéřský klub zve na promítání filmu „The Big Short“, které se bude konat od 19:00 v místnosti NB A. Ještě před hlavním filmem proběhne od 18:00 promítání dokumentu „Overdose: The next financial crisis“.

Středa 6. prosince

V pražské Lucerně proběhne Ples Vysoké školy ekonomické. Účastníci se mohou těšit na vyhodnocení soutěže VŠE Hledá Talent a Sportovec VŠE, disko a latino show, půlnoční Despacito a vystoupení skupiny HighLights. Akce začíná v 19:00. 

Pod záštitou Fakulty financí a účetnictví pořádá Institut strategického investování přednášku s názvem Média a Business?“. Akce proběhne od 19:45, místnost bude organizátoři ještě upřesněna.

Čtvrtek 7. prosince

Centrum asijských studií Fakulty mezinárodních vztahů zve na další z řady Asijských večerů, tentokrát na Srílanský večer. Přednáška se uskuteční od 18:45 v místnosti RB 212.

Klub cestovatelů připravil přednášku s názvem Cestování – nejlepší životní investice, na které zájemci uslyší životní příběhy cestovatelů. Kromě toho se lze dozvědět mnoho užitečných rad před vlastními cestami. Přednáška se bude konat od 19:45 v místnosti NB A.

Pátek 8. prosince

Centrum informačních a knihovnických služeb pořádá pro zájemce seminář s názvem Jak správně citovat“.  Posluchači se seznámí s citační normou ČSN ISO 690 a citačním softwarem Zotero. Seminář se bude konat od 12:45 v Klubu knihovny na Žižkově.

Mohlo by vás zajímat: