Pojeďte na letní univerzitu s AEGEE

22. 4. 2005 | | Nezařazené

Chcete vyrazit v létě do ciziny a za „studentskou cenu“ procestovat třeba Itálii, naučit se holandsky, nebo se jen opalovat v Turecku? Máte nejvyšší čas, do 1. května se můžete přihlásit na Letní univerzitu ve vámi zvolené zemi. K dispozici máte více než šedesáti evropských univerzit.

Chcete vyrazit v létě do ciziny a za „studentskou cenu“ procestovat třeba Itálii, naučit se holandsky, nebo se jen opalovat v Turecku? Máte nejvyšší čas, do 1. května se můžete přihlásit na Letní univerzitu ve vámi zvolené zemi. Jediné, co pro to musíte udělat je, napsat motivační dopis, nejlépe v tom jazyce, který se v dané zemi používá, a pak už jen čekat, jestli vás organizátoři vyberou. K dispozici máte více než šedesáti evropských univerzit. Záleží také na vás, jestli si vyberete cestovní univerzitu, a procestujete tak kus země, nebo jazykovou a proniknete do tajů cizích řečí.

Protože AEGEE je studentskou organizací, snaží se pořadatelé o to, aby náklady na pobyt byly co nejnižší, maximálně tedy zaplatíte 180 Euro za 2–3 týdenní pobyt. V ceně je zahrnuto ubytování, minimálně jedno jídlo denně, a vstupy do památek. Cestu si ale musíte uhradit sami.

Jedinou podmínkou pro účast na Letní univerzitě je členství v AEGEE Praha a zaplatit členský poplatek 500 korun. To můžete učinit každou středu na pravidelných schůzkách AEGEE od 19.30 v místnosti 113 Sb. Více informací a také kompletní přehled zahraničních univerzit je dispozici na http://www.aegee.org/su.

Mohlo by vás zajímat: