Policie ČR žádá členy VŠE o spolupráci, zveřejnila e-maily odosílatelů bombových hlášení

27. 2. 2020 | | Zprávy ze školy Foto: iList

Služba kriminální policie a vyšetřování Obvodní ředitelství policie Praha 3 se prostřednictvím vedení Vysoké školy ekonomické (VŠE) obrátili na studenty se žádostí o pomoc při pátrání po neznámém pachateli či skupině pachatelů, kteří stojí za nahlašováním nástražných výbušných zařízení v prostorách školy. Studentům to bylo oznámeno prostřednictvím e-mailu, dokumentu odeslaného prostřednictvím InSISu a oznámením na hlavní stránce VŠE. V jednotlivých oznámeních jsou zveřejněny e-mailové adresy, ze kterých byly jednotlivá hlášení odeslány.

Jedná se o tyto adresy:

lucie.bozkova15@protonmail.com
pavelruzicka@centrum.cz
klapunda@protonmail.com
luciekrovova@protonmail.com
martincupka@protonmail.com
renata.kopova@protonmail.com
katerina.krupickova12@seznam.cz
david.flanderka@seznam.cz

Pokud zjistíte nebo již máte informace, které by policii mohli pomoct při vyšetřování, neprodleně je oznamte na e-mailové adrese orp3.skpv.ook2@pcr.cz.

Jak se uvádí ve zprávě, která byla škole zaslána policií, pachatel nebo skupina pachatelů se dopustili spáchání zvlášť závažného zločinu „šíření poplašné zprávy“ dle ustanovení § 357 odstavec 4 písm. a), b) trestního zákoníku. Výrazně tak komplikují práci několika složek Integrovaného záchranného systému, které by v té chvíli mohli být nasazeny při jiné závažné události.

Policie proto intenzivně pracuje na vyšetření dané věci. „Vzhledem k tomu, že policie musí vždy provést taková opatření, která vedou k ochraně života, zdraví a majetku, a tyto se pokaždé dotknou chodu VŠE, tedy dojde k narušení pracovního a studijního plánu jak zaměstnanců, tak studujících, obracíme se tímto na Vás s žádostí o poskytnutí součinnosti,“ uvádí ve svém oznámení policie.

Foto: Vysoká škola ekonomická a Policie ČR

Mohlo by vás zajímat: