Policie uzavřela kvůli podezřelému batohu školu. Bomba se nenašla

18. 10. 2017 | a | Zprávy ze školy thumb_IMG_5561_1024

Policie České republiky dostala ve středu v 10:26 oznámení, že neznámý muž odložil u vstupu do budovy Vysoké školy ekonomické (VŠE) na Žižkově batoh. Rozhodla se proto evakuovat celou budovu školy a zakázala přístup do areálu. „Jedná se o standardní postup policie,“ okomentoval situaci pro iList.cz tiskový mluvčí Tomáš Hulan. Na místo byly povolány jednotky integrovaného systému a technik.

Několik policistů uzavřelo také ulici Italskou a Seifertovu. „Už okolo půl dvanácté byl ale provoz obnoven, v batohu se našlo oblečení a boty,“ dodal Hulan. Škola se pak otevřela po skončení evakuace, tedy krátce po poledni. „Vzhledem k tomu, že původní informace byla, že budovu je nutno opustit na dvě hodiny, vrátil se provoz školy do běžného provozu kolem jedné hodiny,“ říká Illona Legová z PR oddělení školy.

Celá situace ale byla pro studenty i vyučující značně nepřehledná. „Seděla jsem o přestávce ve Staré budově, bylo 10:50. Chodbou rychle procházel chlap, který křičel jménem Policie ČR, ať okamžitě opustíme školu. Všichni šli ven, ale jako by to nikdo nebral vážně, spiš se lidi smáli. Pak všichni postávali venku,“ popisuje situaci členka redakce iListu.

Škola varovné prostředky plně nevyužila

„Byla jsem ve čtvrtém patře v Rajské budově a nějaká paní nesměle procházela a říkala, že máme odejít, protože je evakuace,“ uvádí jedna ze zaměstnankyň školy. „Já se to třeba ve druhém patře Nové budovy dozvěděla až od kolegyně, která byla zrovna učit. Nikdo nevěděl, zda je to cvičení, planý poplach nebo jestli hrozí reálné nebezpečí,“ komentuje průběh evakuace doktorandka Fakulty mezinárodních vztahů.

„Seděl jsem před hodinou ve škole, čekal jsem na test a najednou začala evakuace. Řekli, že to bude trvat minimálně přes hodinu a ať opustíme areál, vyhnali nás i z parku před školou. Opáskovali to a bylo hotovo,“ dodává k zásahu policie student páté fakulty.

Při evakuaci studentů a zaměstnanců ale škola dostatečně nevyužila ke sdělení informací rozhlas, ačkoliv ho má právě pro takové případy k dispozici. „Evakuaci zajišťovala Správa areálu, respektive Útvar ochrany a obrany školy dle platných směrnic. Po dohodě s panem kvestorem jsme o události informovali na Facebooku školy a v InSIS. Po ukončení evakuace, kterou nám oznámil vedoucí Útvaru ochrany a obrany školy, jsme informace na výše uvedených informačních zdrojích a webu školy aktualizovali,“ komentuje evakuaci Legová.

 

Foto: Jana Kohoutová

Mohlo by vás zajímat: