Poslední volné dny: Koupaliště v Praze

8. 9. 2020 | | Sport, Studentský život Žluté lázně koupaliště Praha

Poslední teplé letní dny vybízejí k návštěvě koupaliště, přírodního biotopu nebo lázní. V redakci jsme dali dohromady výčet dobrých míst ke koupání, kde můžete strávit poslední volné dny před propuknutím semestru.

Slapy

Přehrada na Vltavě nedaleko Prahy skýtající několik pláží, krásných zákoutí a výhledů, poblíž známé vyhlídky Máj. Ačkoli pro dopravu je lepší využít auto, za nevelký peníz si užijete pohodu jako u moře, ale bez slané vody v očích a množství chaluh. Vyhnete se taky záplavě lidí okupujících městské aquaparky a koupaliště. Místní areály poskytují k pronájmu také šlapadla, kajaky či paddleboardy.

Žluté lázně

Sportovně relaxační areál v Praze-Podolí patří podle CNN mezi deset nejlepších městských pláží Evropy. Mimo vodní sporty počítejte i s vyžitím na břehu: beach volejbal, stolní tenis nebo venkovní posilovna a půjčovna sportovního vybavení přijde vhod každému sportovci. Bohužel se nejspíš nevyhnete davu lidí, který proudí za koupáním, výhledem a osvěžením. Vstupné činí 50 korun.

Biotop Lhotka

Nově zrekonstruované oválné jezero v blízkosti sídliště Novodvorská s biotopovým čištěním vody tzn. že není použita žádná chemie na čištění. Pohodlně se sem dostanete autobusem a pěšky ze zastávky Lhotka nebo Novodvorská. Vstupenku je možné zakoupit online, kapacita koupaliště je omezená. 

Hostivařská přehrada

Tuto přehradu najdete uprostřed klidného lesoparku, přijet můžete autem nebo ekologičtěji na kole/pěšky, případně MHD: zastávku vyberte podle toho, na kterou část si přejete zavítat. Areál je rozdělený na hlavní a nudistickou pláž, na obou je sportovní a jiné zařízení. Vstup je placený, nutné je platit hotově.

Šeberák

Areál Šeberák s přírodním koupalištěm, které v letních měsících nabízí nejrůznější akce a dílny. Nedávno zde proběhla rozsáhlá rekonstrukce. Pláž je zpoplatněná a zadní pláž navíc funguje jen v letních měsících. Na místo se pohodlně dostanete autobusem do zastávky Šeberák.

Džbán

Přírodní areál Džbán, poblíž přírodní rezervace Divoká Šárka, zaručuje čistou vodu po celé léto. V areálu můžete využít lehátka zdarma, nebo půjčovnu sportovního vybavení. Pěšky se do Džbánu dostanete od metra Nádraží Veleslavín nebo od zastávky tramvaje Nad džbánem, areál nabízí i parkoviště. Vstupné je pro studenty nižší.

Koupaliště v Úvalech

Toto koupaliště bychom mohli, podle jeho vzhledu, směle nazvat venkovním bazénem. Do Úval dojedete autem, vlakem nebo pohodlně na kole. Koupaliště nabízí i masáže a občerstvení.

Koupaliště v Klánovicích

Na Praze 9 Klánovicích se nachází venkovní koupaliště s parkováním zdarma a sportovním vyžitím. Společně s návštěvou koupaliště se určitě vyplatí udělat malý (cyklo)výlet do přilehlého okolí.

Mokropsy

Mokropeská písečná pláž nabízí koupání v Berounce zdarma, je zde i se sportovním vyžití a občerstvení. Pláž se nachází kousek za Prahou.

Foto: cokdyvpraze.cz

Mohlo by vás zajímat: