Poslední výzva pro cestující na lince letní kurzy

4. 5. 2006 | | Sport

Už jen do čtvrtka 11. května se mohou hlásit zájemci o účast na letním výcvikovém kurzu u vedoucího kurzu v jeho konzultačních hodinách na CTVS. K přihlašování na kurz je potřeba index a potvrzení o docházce v některém sportu. Kurzy, jak už je zvykem, se snaží nabídnout co možná nejširší spektrum sportů a pohybových aktivit. Letošním lákadlem by mohly být cyklistické výlety s vůní slaného vzduchu.

Už jen do čtvrtka 11. května se mohou hlásit zájemci o účast na letním výcvikovém kurzu u vedoucího kurzu v jeho konzultačních hodinách na CTVS. K přihlašování na kurz je potřeba index a potvrzení o docházce v některém sportu. Kurzy, jak už je zvykem, se snaží nabídnout co možná nejširší spektrum sportů a pohybových aktivit. Letošním lákadlem by mohly být cyklistické výlety s vůní slaného vzduchu. Účastníci tradičního „Babího léta“ budou mořským vzduchem ofouknuti od Baltu, zatímco cykloturisté na Istrii od Jadranu.

Níže zmíněné nechť Vám slouží jako malá motivace k účasti na kurzu. Jejich seznam a bližší informace naleznete na webu, nástěnkách nebo přímo u zaměstnanců CTVS.

„Proud pomlaskával v březích, chrochtal v kopřivách i olších. Možná tam šmejdil vodník Ochmelka. Mnul si kachní ruce a těšil se na noc: padne mlha, z tůní se vyškrábou rusalky. Tmou zadrnčí namočené kytary, zapraskají ohně. Zahlaholí písně plavců, kteří měli smůlu. Pracovitá víla přiloží na oheň další polínko.” Takto rozjímal o poklidném předpovodňovém večeru srpna 2002 v článku „God save Dobronice and Suchomel…” (Zpravodaj VŠE 5/02) známý matematik a méně známý příznivec těchto lokalit, doc. RNDr. Jan Coufal, CSc.

Trochu jinak se ve Zpravodaji 3/02 dívá na letní kurzy v článku „Létající Dobronice“ Pavel Paták. „(…) a vyrazí na kurz. Ať se mu chce nebo ne, dostane se do družstva a během celodenního sportování a nočního společenského života pozná nové lidi, z kterých se často vyklubou kamarádi a přátelé. A za rok je tu zase. Tentokrát už nejede sám. Někoho zná z loňska, ten zná zase dalšího. A už je to tady! Parta studentů! Více kamarádů, více Dobronic, více kamarádů, více Dobronic, více kamarádů, více Dobronic. Kde se to zastaví?!”

Mohlo by vás zajímat: