Potkejte úspěšné podnikatele

7. 12. 2007 | | Nezařazené

12. prosince budou mít studenti VŠE možnost poslechnout si seminář na téma Přestaňte snít, rozjeďte vlastní byznys. Na pár otázek ohledně jeho náplně jsme se zeptali Ing. Petra Kloboučníka.

12. prosince budou mít studenti VŠE možnost poslechnout si seminář na téma Přestaňte snít, rozjeďte vlastní byznys. Na pár otázek ohledně jeho náplně jsme se zeptali Ing. Petra Kloboučníka.

Poskytne seminář studentovi dobré rady pro případ, že by chtěl začít podnikat? Dá se v této oblasti vůbec radit?

Zahájení podnikání vyžaduje odvahu, nadšení a velkou energii čelit řadě překážek. Knih o byznysu byla napsána spousta, ale setkání s konkrétními podnikateli a možnost diskutovat o jejich začátcích bývá pro aktivní menšinu vítanou inspirací. Příležitostí seznámit se s těmi, kteří z nuly vytvořili mezinárodní podniky, není mnoho. Naše společnost podporuje vznik start-up firem několika formami: praktickými radami při tvorbě realistického byznys plánu, produkcí originálních filmů o vývoji 30 českých firem, podporou začínajících podnikatelů s využitím strukturálních fondů EU a také zprostředkováním osobních setkání s úspěšnými podnikateli.

Není hodina a půl na daný obsah semináře málo?

Naším cílem je podělit se o zkušenosti úspěšných, inspirovat a nabídnout pomoc v začátcích. Po hodině a půl naše aktivita nekončí, ale naopak. Pro ty, kdo se rozhodnou pro cestu vlastního byznysu, naše podpora začíná.

Budete v budoucnu seminář někdy opakovat? Jeden termín by nemusel spoustě lidí vyhovovat.

Ano, obdobné semináře proběhnou na dalších pražských školách. Aktuální informace najdete na stránkách obecně prospěšné společnosti http://www.prosperita-ops.cz.

Je zadarmo i poradenská činnost Prosperity o.p.s.? Pořádáte nějaká výběrová řízení, čí nápad stojí za to podporovat a čí ne?

Naše podpora začínajícím podnikatelům má různou podobu a rozsah. Na počátku je vždy bezplatná konzultace podnikatelského záměru. V okamžiku, kdy je záměr reálný a připravený, hledáme vhodnou formu podpory, která může mít podobu například materiálního zázemí (počítač, místo v kanceláři). V prvních krocích vyplyne z konzultací, kde jsou nejslabší místa a kde je pro vybudování firmy nutné odvést největší práci. Tuto úvodní dřinu nikdo z podnikatele nesejme. Pokud je však jeho přístup poctivý a má zdravý „tah na branku“, výsledek se rozhodně dostaví.

Je-li seminář bezplatný, z čeho je akce financovaná?

Seminář je bezplatný a je součástí projektu financovaného Evropskou unií a státním rozpočtem České republiky.

Seminář Přestaňte snít, Rozjeďte vlastní byznys

Kdy: středa 12. 12. 2007, od 18.00 do 19.30h
Kde: VŠE, NB posluchárna B
Kdo: Pořadatelem je obecně prospěšná společnost Prosperita, která se zabývá podporou podnikání
Co: Seminář Přestaňte snít, rozjeďte vlastní byznys je příležitost poznat ty, kdo se vydali vlastní cestou a založili a vybudovali úspěšnou firmu. O své zkušenosti se podělí Radek Stavinoha, který se ještě nedávno procházel po chodbách VŠE a nyní řídí společnost Invia.cz, což je největší český prodejce zájezdů na internetu. Dále vystoupí Ondřej Krabs, který svou firmu startuje letos a někteří další podnikatelé prostřednictvím sestřihu nového filmu s názvem Úspěchy českých byznysmenů. Samozřejmě bude prostor pro dotazy. Zájemci se také doví, jak je v začátcích podnikání můžeme podpořit.

Mohlo by vás zajímat: