Praha nabídne šestý ročník festivalu světel – týdenní přehled akcí

7. 10. 2018 | | Zprávy ze školy signal

Druhý říjnový týden s sebou dává velký prostor v seberealizaci. Na nejrůznějších akcích se můžete naučit, jak být ve své síle, poslechnout si inspirativní příběhy, zjistit víc o recyklaci, nebo se konečně skamarádit s Excelem. Od čtvrtka se můžete pokochat světelnými instalacemi po celé Praze v rámci SIGNAL festivalu.

Pondělí 8. října

Pokud máte pocit, že nejste uvnitř sebe stabilní, často měníte názory nebo se vůbec neumíte rozhodovat, přijďte na přednášku Lenky Černé s názvem “Jak být ve své síle”. Akce pořádaná spolkem Cesta Úspěšných začne od 19:30 v Likešově aule. Přednáška je zdarma, je ale nutné se předem registrovat zde.

Přijďte podpořit hokejisty z HC Ekonomzápase proti týmu Siemens Dominator. Zápas proběhne o 21:15Icerink Aréne.

Úterý 9. října

V úterý si ve škole můžete poslechnout příběh Taťány le Moigne – ředitelky českého, slovenského a maďarského Googlu a dalších dvou hostů v rámci přednášky 3 příběhy: Jak vybudovat byznys a tým od nuly.  Akci zdarma pořádá spolek Click it v RB 101 od 19:45 hodin a je třeba se na ni předem registrovat.

Ke zlepšení angličtiny a prezentačních dovedností vám pomůže event Public Speaking with VSE Toastmasters. Tato akce se koná každé úterý od 19:30 v RB 212. Událost je zdarma a není třeba žádné registrace.

Hokejisti ekonomky se utkají v dresech týmu Engineers Prague společně se hokejisty z ČZU a ČVUT s týmem Cavaliers Brno. První zápas nového ročníku EUHL proběhne na Zimním stadionu Hvězda. Začátek utkání je o 18:30.

Středa 10. října

Recyklace a plastový odpad je v dnešní době velké téma. Přijďte zjistit, jak je možné žít v lepším světě bez plastu. Přednáška Boj proti plastovému odpadu z pohledu cirkulární ekonomiky, kterou pořádá MUN společně s INCIEN začne od 18:00 v SB 321. Na akci je nutné se předem registrovat zde.

Čtvrtek 11. října

Nejen cestovatele zaujme akce Jak projet Írán za 10 dní.  Dozvíte se, co je na zemi bývalého Perského království zajímavé, jak vyřídit víza, kam se jet podívat, jaká je tam kultura a vztah k islámu. Událost pořádá Klub cestovatelů VŠE  v NB A od 19:45. Vstup je bez nutnosti registrace. 

Projděte se historickými ulicemi a živými čtvrtěmi za doprovodu umění, technologií a světla. Letos již pošesté zaplní ulice Prahy festival světla SIGNAL. Čeká na vás dvacet instalací, satelity a doprovodný program. Festival je zdarma a potrvá až do neděle 14. října. Více informací najdete na www.signalfestival.com.

Pátek 12. října

Potřebujete se lépe naučit s Excelem kvůli škole či práci? Pak by vás mohla zajímat akce Naučte se dostat z Excelu maximum, kterou nově pořádá pro studenty vysokých škol KPMG. Akce je bezplatná, ale je třeba se na ni předem registrovat zde.

Sobota 13. října

Patříte mezi lidi, kteří jsou neustále v pohybu a ve stresu kvůli škole nebo práci? Zastavte se a buďte na chvíli #vklidu na konferenci TEDxYouth@Prague. Akce se bude konat od 17:00Pražské křižovatcekostele svaté Anny.

 

Foto: FB Signal Festival

Mohlo by vás zajímat: