Praha ožije letními kiny, swingem i moderním cirkusem: týdenní přehled akcí

11. 8. 2019 | | Studentský život Pražský hrad

Volné chvíle zbytku léta je potřeba využít naplno. Jestliže tedy máte během srpna více volného času, můžete se nechat inspirovat naším pravidelným přehledem akcí. Nadcházející týden přinese třeba letní kino, swingovou tančírnu, ale i festival Letní Letná.

Pondělí 12. srpna

Slam poetry je stále oblíbenější mezi mladými. Cross Club v pražských Holešovicích si připravil večer plný mladých talentů ve slam poetry pod označením „Cross Slam – nová generace vol. 14“. Vstupné je zdarma a během tří hodin můžete vidět nejrůznější vystoupení mladších i zkušenějších performerů a pokud si chcete vyzkoušet slam poetry na vlastní kůži, není nic jednoduššího než se přihlásit. Akce začíná v 19:00.

Pokud jste nadšenci filmové trilogie Pán Prstenů, neměli byste v pondělí minout Skautský institut na Staroměstském náměstí. Od 21 hodin se zde bude promítat první díl z této světoznámé fantasy trilogie. Během týdne budou následovat i zbývající dva díly, vždy v původním znění s českými titulky. Lístek stojí 70 korun.

Úterý 13. srpna

Pravidelná swingová tančírna s názvem „Swing na náplavce“ rozhýbe Rašínovo nábřeží v úterý od 18:00 do 20:00 u Lodi Tajemství. pokud byste však byli začátečníci, nemusíte zoufat, i pro vás zde jsou připraveny minilekce a rozhodně bude o dobrou hudbu a zábavu postaráno.

Během léta ožívají taky Žluté lázně. Ty přijedou navštívit komici ze stand-up uskupení Na Stojáka. Jejich vystoupení pod taktovkou Karla Hynka, Daniela Čecha, Ondřeje Havlíka a Pavla Tomeše začíná ve 20:00. Lístky můžete stále zakoupit online, či pak přímo na místě od 18:00 za cenu 220 korun.

Středa 14. srpna

Pro nadšence žonglování, cirkusu a moderního umění spojeného s divadlem se v Letenských sadech koná již 16. ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná, jehož slavnostní zahájení proběhne již ve středu. Festival potrvá až do začátku září a návštěvníci se mohou těšit na vystupující z Belgie, Švýcarska, Francie, Česka nebo Kanady. Přechod po provaze nad Vltavou mohou návštěvníci zhlédnout zdarma, většina vystoupení se však platí a vstupné začíná na 200 korunách. Pro více informací navštivte letniletna.cz.

Čtvrtek 15. srpna

Zajímá vás B2B trh a přemýšlíte, jak správně využít LinkedIn účet? Setkání s názvem „Jak vyždímat to nejlepší z osobního i firemního účtu na LinkedIn“ si pro veřejnost připravil xPORT VŠE Bussiness Accelerator ve spolupráci s Httpool. Akce je zdarma na základě registrace a začíná v 8:30prostorách xPORTU na Jarově.

 

Pokud jste studentem magisterského stupně a zatím nemáte zapsanou žádnou vedlejší specializaci, je ten nejlepší čas se porozhlédnout a vybrat si tu pravou pro vás. Přihlašování totiž končí už příští středu 20. 8. v 23:59 a probíhá přes InSIS. Pokud váháte, kterou vedlejšku vybrat, podívejte se na recenze některých z nich, které jsme pro vás v iListu připravili.

Mohlo by vás zajímat: