Praha se pohybovala na kolečkách

13. 12. 2003 | | Sport

Viděli jste někdy stovky in-line bruslařů řítit se Prahou? Navíc všechny ve stejných tričkách? Tak přesně tento pohled se vám mohl naskytnout, pokud jste zavítali 22. září do centra Prahy, případně na nábřeží Vltavy, kde se konala již druhá Salomon In-line Night Party.

Viděli jste někdy stovky in-line bruslařů řítit se Prahou? Navíc všechny ve stejných tričkách? Tak přesně tento pohled se vám mohl naskytnout, pokud jste zavítali 22. září do centra Prahy, případně na nábřeží Vltavy, kde se konala již druhá Salomon In-line Night Party.

Tato večerní jízda Prahou se uskutečnila v rámci Pražského mezinárodního maratonu 2003. Spíše než „závod“ by se tato akce dala nazvat „happeningovou jízdou“ – šlo především o to, pořádně si zabruslit a užít si. Akce se zúčastnilo na 700 bruslařů nejrůznějšího věku, pohlaví a sportovní zdatnosti. Všichni účastníci obdrželi za registrační poplatek 50 Kč nejen slušivé fosforeskující tričko, ale též občerstvení na trati i v cíli a slevu na nákup výrobků sponzorských firem.

Sraz účastníků byl v šest hodin večer Na Příkopech, kde probíhaly registrace, ztráceli a znovu se nacházeli kamarádi, obouvaly se brusle. Start byl naplánován na devatenáctou hodinu, o čtvrt hodiny se však posunul z důvodu dopravních komplikací na trati. Minuty čekání zatím vyplňovala hudba a moderátor Martin Dejdar. Ani on se nezalekl sedmikilometrové trati a obul brusle.

In-Line Party

Krátce po čtvrt na osm se začalo startovat. Opravdu „začalo“, kvůli velkému počtu účastníku a hlavně zástupu nevěřícně zírajících turistů se celá kolona rozjížděla poměrně dlouho. Navíc od Příkopů až na Národní třídu se jelo po dlažebních kostkách, což jízdu příliš neulehčovalo. Po sjezdu na nábřeží se teprve ukázal rozsah zajištění celé akce. Po celé trati stáli pořadatelé, bruslící dav navíc hlídali policisté na motorkách a bránili řidičům aut jakkoli ohrozit zdraví sportujících. I přesto se však našli řidiči, kteří nezvládli několikakilometrovou zácpu na druhé straně silnice a směle se otáčeli do protisměru mezi bruslaře. Opravdu pikantním zážitkem se pro sportovce stala stará Škoda 105, která svými výfukovými plyny zákeřně zhušťovala večerní pražský opar.

Trasa byla naplánována z Příkopů na Národní třídu, dále po nábřeží, Vyšehradským tunelem směrem k Podolí a do Modřan. V cíli čekalo na všechny účastníky malé občerstvení a hlavně spousta zábavy – ať už cyklotrialová exhibice Radomíra Šimůnka nebo skákání na obří čtyřtrampolíně.

Jak byli účastníci spokojeni? Když se Martin Dejdar po dojezdu ptal rozjařeného davu, jestli přijdou příští rok znovu, ozvalo se nadšené tleskání a jásot. A když se pak ještě otázal, jestli si in-linisti příští rok troufnou na ještě delší trať, večerním nábřežím Vltavy se rozlehlo sedmisethlasé „Jasně!!!“

Mohlo by vás zajímat: