Praha září a běhá v noci. Týdenní přehled akcí

6. 9. 2020 | | Studentský život koncert

Léto už končí, podzim klepe na dveře a volno se nám pomalu krátí. Přesto však není důvod věšet hlavu! Praha má co se (nejen) akcí týče stále co nabídnout. V nadcházejícím týdnu se bude konat například Night run ulicemi Prahy a Riegrovými sady se budou ozývat tóny kapely Chinaski. Zatančit na chytlavou hudbu si budete moci i na Smíchově nebo ve Stromovce. Festivalovou atmosféru navodí také akce „Praha září.“

Pondělí 7. září

První rande, oslava výročí nebo večer s přáteli. Ať už se rozhodnete jakkoliv, S-třešní výhledy na střeše Lucerny budou tou správnou třešničkou na dortu. Každé pondělí, sobotu a neděli si tam můžete užít romantický západ slunce s hudebním doprovodem. Akce se koná vždy mezi 14.00 a 22.00.

Úterý 8. září

Po velkém úspěchu prvního Forbes Women’s Summit se tato událost vrací ve formě veřejného summitu s cílem inspirovat a podpořit ženy v odvětvích byznysu, politiky a veřejné sféry. Nejvlivnější ženy Česka můžete vidět v různých rozhovorech nebo panelových diskusích mezi 9.00 a 16.00 ve čtvrtém patře obchodního domu Máj.

Místo současného Manifesto Market na Smíchově má ​​svou bohatou historii spojenou s tančírnami. Tančírnu na Smíchově proto najdete každé úterý i na současném Manifesto Marketu. Akce je vhodná jak pro pokročilé, tak i pro úplné začátečníky. Nevyžaduje se žádná zkušenost, ani taneční partner nebo partnerka! Začátek akce je naplánován na 19.00 s celkovým trváním dvě hodiny.

V úterý odstartuje také festival „Praha září“, který obsahuje bohatý program na celý měsíc. Festivalový areál můžete najít na výstavišti Holešovice. Otevírací den festivalu začíná svůj program v 16.00 a těšit se můžete například na Martina Grubingera nebo kapelu Zrní.

Středa, 9. září

Pro ty, kterým přes léto cizí jazyky „vyfučeli“ z hlavy, je ideální středeční aktivitou Prague BlaBla language exchange. V Coffice Prague se od 19.00 začne jazyková akce, která začíná v angličtině a postupně se podle počtu účastníků mluvících daným jazykem mění na mnohojazyčnou. Akce je zdarma.

Akce plná vína a tapas. To je Le Petit Apéro. Manifesto Florenc bude hostit unikátní akci, která vás provede přes různé francouzské vinařské oblasti a ulahodí vašim chuťovým pohárkům. Akce se bude konat v době od 18.00 do 21.00.

Čtvrtek, 10. září

Ve čtvrtek se na obnovené historické pódium v ​​Riegrových sadech podruhé v létě vrátí kapela Chinaski. Kapacita míst k sezení je omezená, ale určitě si mnoho fanoušků vybere možnost stát a bavit se pod pódiem. Koncert začíná v 19.00 a v případě, že byste ho nestihli, na pátek je naplánováno jeho pokračování.

Pokud vás hudební program v Riegrových sadech velmi neoslovil, zámecký park Dolní Počernice nabízí koncert známých filmových melodií v provedení orchestru Dalibora Havlíčka. Akce začíná v 19.00.

Pátek, 11. září

Od 14.00 se v pátek v Pražské tržnici na Holešovicích začíná pivní slavnost pod názvem „Pivo v Tržnici“. Padesát českých pivovarů, sto padesát pivních speciálů, degustace a hudební program. To je nabídka Pražské tržnice na pátek a sobotu.

Udržitelnost je ve světě stále větší téma a Manifesto Market na Smíchově se rozhodl o ní zvýšit povědomí. V pátek v 18.00 začíná Sustainable festival, který otevře Retro párty. Akce bude pokračovat v sobotu a neděli panelovými diskusemi na téma udržitelnosti například v módě, architektuře, cestování nebo potravinách. Program bude zakončen promítáním filmu o znečištění oceánů plasty.

Sobota, 12. září

NN Night Run Praha 2020 neboli 10 kilometrů dlouhý běh noční Prahou spojený s AVON během na podporu boje proti rakovině prsou, ten má délku 5 kilometrů. Odpoledne se uskuteční také dětský závod 211 Kids Cup a nezávodní rodinný Nutrend Family Run. Hlavní závody začínají v sobotu v 15.00 v Letenských sadech.

Smíchovská náplavka opět žije! Na Hořejším nábřeží se v sobotu bude konat slavnost piva a cideru. Nebudou chybět pivní speciály z malých pivovarů ani stále populárnější cider. K pivu se výborně hodí dobré jídlo, a tak si můžete vybrat z nabídky klobás, burgrů a uzeného masa. Vstup je zdarma a akce začíná již od 10.00.

Neděle, 13. září

Ani neděle by se neobešla bez kvalitního jídla a pití. Pátý ročník Pivo & burger festivalu na Karlínském náměstí otevírá své brány v 11.00.

Před začátkem nového týdne je důležitý dobrý relax. A nejlepší je relax aktivní. „Gauč“ ve Stromovce nabízí otevřené lekce swingu pro začátečníky, ke kterým se může přidat kdokoliv z kolemjdoucích. Lekce začíná v 18.00 a trvá přibližně 30 minut. Po ní je volný taneční program, který později doplní DJs.

 

Mohlo by vás zajímat: