Prát na kolejích se dá bez otravného nošení prášku a rezervování praček den dopředu

8. 12. 2015 | | PR články pradelna_animace_reklama

Na Jarově mají studenti i jinou možnost, kde prát prádlo, než v kolejních prádelnách. Nová samoobslužná prádelna u Ohrady je otevřená každý den, a i když není přímo na kolejích, vyplatí se jí vyzkoušet.

Samoobslužné prádelny u nás nejsou tolik obvyklou záležitostí. Když už ale nějaká vznikne, stojí to za to. Jedna taková byla otevřena koncem září na Jarově, pět minut chůze od tramvajové zastávky Ohrada, kam mají studenti z kolejí na Jarově jen dvě tři zastávky.

Z Ohrady stačí přejít křižovatku, jít dále po ulici Koněvova směrem do centra a za chvíli uvidíte po pravé straně prádelnu s šedo červeným nápisem Speed Queen Prague Laundry. Cesta z koleje tam nezabere víc jak 10 minut.

Prostory samoobslužné prádelny jsou nové, čisté a světlé. Prádlo vložíte do jedné ze tří praček s kapacitou deset kilo. Kdo by měl opravdu velké praní, je tu i jedna pračka na osmnáct kilogramů. Všechny pračky jsou nerezové a blýskají se novotou a čistotou, jsou totiž pravidelně čištěny prostředkem na přírodní bázi. Cena za praní v desetikilové pračce je 125 Kč, délka praní se pohybuje u všech programů kolem pouhých 35 minut.

Zacházet s pračkami je velmi snadné

Zacházet s pračkami je velmi snadné

Prášek je v ceně a usušeno budete mít za chvilku

Prací prášek i aviváž jsou zahrnuty v ceně, což je narozdíl od praní na koleji velká výhoda. Domů nemusíte chodit s mokrým prádlem, proto jsou tu tři rychlé sušičky. Jejich použití stojí padesát korun za patnáct minut a sušení trvá okolo dvaceti pěti minut. Celé praní včetně sušení a poskládání by vám tak mělo trvat kolem hodiny.

Další výhodou samoobslužné prádelny je jednoduché ovládání praček a sušiček, návody jsou hned u zařízení a zvládne to opravdu každý. Stačí vložit prádlo, nastavit program, vhodit mince nebo žetony, zmáčknout start a perete. Žetony můžete získat v přístroji rozměněním bankovky přímo v prádelně. Hodinka během praní a sušení uběhne rychle, můžete se posadit se na designové židličky, vytáhnout knížku, probrat s ostatními novinky nebo využít wifi zdarma a vyřešit třeba důležité emaily.

Pokud na praní nechcete čekat, přijďte hned ráno během všedních dnů. Prádelna má otevřeno od pondělí do pátku od osmi do osmi, když však přijdete až třeba o půl osmé, určitě můžete prádlo doprat. O víkendu se otevírá v devět a otevřeno je také do osmi.

Židličky k odpočinku i práci při čekání na prádlo

Židličky k odpočinku i práci při čekání na prádlo

Foto: autorka

Čtěte také:

I základní znalost čínštiny usnadní jednání, zaznělo na přednášce SKOKu

Na křest prvního CD Other Way dorazily davy

Miss VŠE se letos nekoná, důvodem je loňský twerking

 

Mohlo by vás zajímat: