Ležák: Prečo chodia dievčatá na toalety vo dvojici

26. 3. 2004 | | Názory, Studentský život

Návšteva dámskych toaliet na našej škole v Starej budove mi občas pripadá ako malé dobrodružstvo. Keďže háčiky na dverách neviem skoro nikdy nájsť, položila som si vežmi záludnú otázku. Kam s kabátom, či hrubou vetrovkou? A čo kabelka? Položiť na zem? Túto možnosť som ihneď zavrhla, keďže do vody na podlahe sa primiešala ešte špina z mojich zablatených topánok.

Návšteva dámskych toaliet na našej škole v Starej budove mi občas pripadá ako malé dobrodružstvo. Keďže háčiky na dverách neviem skoro nikdy nájsť, položila som si vežmi záludnú otázku. Kam s kabátom, či hrubou vetrovkou? A čo kabelka? Položiť na zem? Túto možnosť som ihneď zavrhla, keďže do vody na podlahe sa primiešala ešte špina z mojich zablatených topánok. Prehodiť cez dvere? Odvážila som sa prstom preskúmať terén, ale zistila som, že je tam priveža prachu. Asi ako keď sa rodičia vyberú na mesiac na dovolenku a neporiadny synček zostane sám doma. Nechať veci pred kabínkou na radiátore? Po tom, čo som sa dozvedela o krádežiach na našej škole, som mala strach nechať moje cennosti všetkým potenciálnym zlodejom priamo na očiach. Zúfalo uvažujúca som žutovala, že som nezavolala kamarátku. Ale hoci mužskú časť populácie udivuje fakt, že dievčatá chodia na toalety väčšinou vo dvojici, tu vidíte priamy dôkaz, že nie vždy je to až tak vežmi na škodu. Teda aspoň do tej doby, než sa háčiky stanú samozrejmosťou.

Mohlo by vás zajímat: