Před VŠE proběhla akce proti násilí na ženách

30. 11. 2016 | | Zprávy ze školy Ženy 29. listopadu

V úterý 29. listopadu v 15:30 proběhl před Starou budovu VŠE jeden z happeningů skupiny Žen 29. listopadu. Vztahuje se k právě probíhajícím 16 akčním dnům proti násilí na ženách. Ty začaly 25. listopadu při příležitosti Mezinárodního dne proti násilí na ženách a končí 10. prosince, kdy si připomínáme Den lidských práv.

Ženy 29. listopadu během třiceti minut mluvili o negativních zkušenostech žen z prostředí vysokých škol. Na propagačním materiálu uvádějí: „My, Ženy 29. listopadu, před násilím na ženách nechceme zavírat oči a mlčet o něm.”

Místo konání happeningu si skupina vybrala symbolicky, neboť jak říká Apolena Rychlikova, jedna z členek: „K různým formám násilí často dochází na místech, kde bychom je nečekali, jako třeba na vysokých školách, v oficiálních institucích nebo porodnicích.“  Ženy často o tomto násilí nemluví a lidé, kteří o něm vědí, si často nejsou jisti, jak se chovat a co dělat. Dle Rychlíkové si myslíme, že je především potřeba o tomto problému mluvit.

Ženy 29. listopadu jsou Darina Alster, Lydie Bartošová, Tereza Císařová, Monika Malinová, Apolena Rychlíková, Michaela Tvrdíková Vojtková, Magdalena Pospíchalová, Lucia Zachariášová a Sára Vidímová. Dle informací redakce iListu je další setkání naplánováno před porodnicí. 

Více informací se dozvíte v rozhovoru s jednou ze členek skupiny, který vám brzo přineseme.

Mohlo by vás zajímat: