Přednáška o Jižní Koreji a Gaudeamus. Týdenní přehled akcí

22. 10. 2017 | | Studentský život Gaudeamus Alkotour 2016

Jste zvědaví, co zajímavého přinese šestý týden? Proběhne jedna z největších studentských akcí Gaudeamus Alkotour nebo Vepřobraní na Náplavce. Kromě toho mnozí posluchači ocení seminář o politice Běloruska, vyprávění o studiu a cestování po Jižní Koree nebo přednášku o propojení finančních a energetických trhů.

Úterý 24.10.

Katedra veřejných financí zve studenty na seminář hostujícího výzkumníka Yuri Krivorotka s názvem Bělorusko na mapě Evropy: Hospodářská a fiskální politika“. Seminář se koná v místnosti SB 239 od 17:00. Na akci je nutné se registrovat.

Institut energetické ekonomie pořádá přednášku Finanční a energetické trhy“. Hostem bude Ladislav Miškovský, senior trader ze společnosti Amper Market. Akce se uskuteční v místnosti RB 212 od 18:00.

Středa 25.10.

O tom, jak lze vést dvě úspěšné firmy najednou, bude přednášet Jakub Havrlant, šéf společností Rockaway a Mall Group. Přednášku Dvě židle Jakuba Havrlantapořádá Klub investorů. Akce začíná v 19:45 Likešově aule.

Blíží se osmý ročník Gaudeamus Alkotour 2017. Na stagi vystoupí Majk Spirit a DJ Wich. Začátek je ve 20:00 Křižíkově pavilonu na holešovickém Výstavišti. Už zítra můžete s iListem soutěžit o 2x 2 vstupenky na tuto studentskou akci.

V 18 hodin se v Evropském domě uskuteční další debata z cyklu Café Evropa. Tématem je Sdílená ekonomika – jak by měly vypadat služby v 21. století? Pozvání přijal Tomáš Peťovský, ředitel společnosti Uber v České a Slovenské republice a Tomáš Prouza, bývalý státní tajemník pro evropské záležitosti a první digitální koordinátor vlády ČR. Akci zaštiťuje Evropská komise v ČR a Informační kancelář Evropského parlamentu ve spolupráci s EUROPEUM Institute for European Policy.

Čtvrtek 26.10.

Nejen o studiu v Jižní Koreji, ale také o cestování bude přednáška „Korea: 646 pohledů z jihovýchodní Asie“, kterou pořádá Klub cestovatelů. Akce proběhne od 19:45 v místnosti NB A.

Pátek 27.10.

V centru Prahy se bude konat Dudlík fest, festival na podporu dětí s léčbou popálenin. Těšit se můžete na odpoledne plné workshopů, koncertů a divadelních představení.

Sobota 28.10.

Milovníci masa mohou navštívit Vepřobraní, které se uskuteční na Smíchovské náplavce. Kromě jídla bude ukázána výroba jitrnic a ovarů přímo od řezníka. Akce se bude konat od 10:00 do 18:00.

Příští týden

Klub cestovatelů vyhlásil Fotosoutěž na téma Barvy světa. Uzávěrka je v úterý 31. října.

Foto: archiv Gaudeamus Alkotour

Mohlo by vás zajímat: