Přednášky, festival a promítání. Osmý týden bude nabitý akcemi.

3. 11. 2019 | | Studentský život R4S_plakat

Chcete se odměnit za úspěšně zvládnuté průběžné testy a zároveň se oprostit od myšlenky na učení? Co takhle zajít na podzimní fesťák nebo do divadla? Nabídka akcí, které jsme pro vás tento týden připravili, je pestrá a kdo bude chtít, ten si vybere.

Pondělí 4.11.

V pondělí si pro vás xPORT VŠE Bussines Accelerator společně s CzechInvest a CzechStartups připravil Roadshow #czech startup stories. Panelová diskuse pro start-upové nadšence nabídne hosty jako Brian Frumberg nebo Grace Sai, kteří rozjeli své úspěšné podnikání v New Yorku a v Singapuru. Akce se bude konat od 11:00 do 13:00 v prostorách akcelerátoru na pražském Jarově.

Martin Vasquez je stálicí projektu Cesta úspěšných a už po několikáté se vrací na VŠE, tentokrát s interaktivní přednáškou na téma Radikální upřímnost, kterou povede s psychologem Sebastianem Jamesem. Pokud se chcete otevřít větší upřímnosti a osvobodit se od lží, které vás vysilují, přijďte v pondělí v 19:30 do Likešovy auly.

Úterý 5.11.

Zvažujete, že byste alespoň část svého studia strávili v zanraničí? Tak přesně pro vás si Oddělení zahraničních styků International & Study Abroad Fair 2019, kde se dozvíte odpovědi na všechno, co vás o studijním výjezdu zajímá. Stavte se do atria RB od 10:00 do 15:00.

Další FMV Kvíz je na téma seriálů! Ověřte si svoje znalosti těžce získané několikahodinovým sledováním oblíbených seriálů. Kvíz se koná tradičně v Café-Baru Deštník na VŠE od 18 hodin.

Pohráváš si s myšlenkou práce v oblasti daní? V NB 177B  od 18:00 se koná Speed Taxing, kde se můžeš potkat hned s pěti daňovými týmy, které ti ukážou, co jejich práce obnáší.

Jestli bedlivě sledujete, jak to vypadá s naší planetou a snažíte se být pro ni co nejmenší zátěží, je tato přednáška právě pro vás. V Městské knihovně v Praze se od 17:30 bude mluvit tentokrát hlavně o Kompostování a zero waste, tak si to nenechte ujít.

Středa 6.11.

Spolek AIESEC a Kavárna dobrodruha vás zvou na přednášku Jak jsme dobrovolničili v Argentině a Dánsku, která se koná ve středu od 20 hodin v již zmíněné kavárně. Máte tak možnost seznámit se se zkušenými stážisty a dobrovolníky, kteří vám předají cenné rady na cesty.

Komu už se stýská po slunci, pivu a letním fesťáku? Pokud zrovna vám, tak nezoufejte. 4Students pro vás již po sedmé uspořádalo festival Rock4Students, který se koná v Rock Café Prague a vystoupí na něm např. Lucky Brew, MEOW nebo BRUTÁLNÍ JAHODA. Akce odstartuje v 18:30 a vstup lze platit pouze na místě. Sledujte však naši Facebookovou stránku, brzy vyhlásíme soutěž o vstupenky!

Zajímá vás, jak to asi vypadá na ambasádě takové exotické země jako je Japonsko? Spolek Junior Diplomat Initiative má pro vás jedinečnou příležitost navštívit japonskou ambasádu v Praze a zúčastnit se diskuse s J. E. panem Kaoru Shimazakim. Nezapomeňte se včas registrovat!

Čtvrtek 7.11.

Nevypusť duši – tak zní iniciativa, kterou spoluzaložila neurovědkyně Marie Salomonová, která se představí na VŠE se svou přednáškou na téma Jak se vyhnout vyhoření? Poslechnout si inspirativní povídání jedné z osobností „Forbes 30 pod 30“ můžete od 18 hodin v učebně SB 321.

Zajímáte se o surfování? Pokud vaše odpověď zní ano, máte možnost podívat se na dokument Kde poušť potkává oceán, který vypráví o čtyřech kamarádech, kteří se vydali do Namibie pokořit jednu z nejlepších vln na světě. Film začíná v 19:45 v NB A.

Ve čtvrtek je toho opravdu hodně na výběr, a proto vám nabízíme ještě premiéru dokumentu Offline, který zobrazuje realitu života čtyř teenagerů, kteří se na 7 dní zcela vzdají internetu. Akce začíná v 18:30 v Likešově aule a po promítání se můžete zeptat na pocity hlavních protagonistů.

Pátek 8.11.

Cestování není nikdy dost, a proto na pátek doporučujeme zajít do Městské knihovny v Praze na cestovatelskou přednášku Martina Úbla Nejkrásnější treky Kanady, která se koná od 19 hodin.

Sobota 9.11.

Tradiční Absolventský večer VŠE je oficiální akce naší školy, kde se můžete setkat s bývalými spolužáky a užít si společenský večer na akademické půdě. Vrcholem večera bude tento rok koncert Pepy Vojtka a tria INFLAGRANTI.

K 30. výročí Sametové revoluce bude připraveno hned několik akcí. V sobotu se v rámci oslav můžete přijít podívat na koncert „Tóny nad městy“ od 15 hodinAtriu Žižkov.

Neděle 10.11.           

Víte, že na VŠE funguje studentské divadlo Comica Economica? Na jejich hru Radeckého pochod životem se můžete přijít podívat a podpořit je do divadla Semafor v 19:00.

Mohlo by vás zajímat: