Přehled akcí: debaty Klause a Babiše, cestopisné přednášky nebo stavba májky

25. 3. 2017 | | Studentský život, Zprávy ze školy Májka

Nadcházející sedmý týden semestru slibuje bohatý program jak v prostředí vysoké školy, tak i mimo ni. Na plánu je několik cestopisných přednášek, napřiklad o Vietnamu, Srí Lance, Salzburgu nebo dokonce o dálném Thajsku. Ekonomku navštíví také Václav Klaus mladší a Andrej Babiš.

Pondělí 27. března

Dopoledne bude patřit podnikatelskému akcelerátoru xPORT. Zástupci organizace budou studentům k dispozici od 9:00 do 15:00 v Italské budově mezi menzami. Zodpoví veškeré dotazy ohledně podnikatelského inkubátoru, do kterého mohou nové týmy zapojit již 4. dubna.

Úterý 28. března

U xPORTu ještě zůstaneme, pro studenty má totiž  nachystaný program i na úterní odpoledne. Pořádá přednášku na téma Women Leadership, kterou povede znalkyně mezinárodního managementu Jitka Sošková. Akce proběhne od 17:00 v xPORT Business Accelerator v objektu jarovských kolejí.

Pokud jste fanoušky audiovizuálních žánrů, navštivte přednášku o nejlepších světových reklamách šéfredaktora slovenského portálu kinema.sk Petra Konečného, která začíná v 19:15 v Likešově aule. Představí sto padesát reklam, které jsou výjimečné z hlediska kreativity či provedení. Nebudou chybět nejoceňovanější, provokativní, vtipné ani zakázané reklamní kampaně.

V úterý stojí za návštěvu také Národní technické muzeum v Praze, které sníženým vstupným na 50 Kč slaví Den učitelů. Sleva na vstupném se netýká prohlídky dolů (příplatek 50 nebo 30 korun).

Středa 29. března

Na ekonomku zavítá odborník na české školství Václav Klaus mladší. Od 18:00 hodin se v učebně v RB 210 bude věnovat tématu Financování českého školství, představí nejen současnou situaci odvětví, ale také způsoby, jak ji vylepšit.

Zástupce skupiny Home Credit, Milan Tománek povede přednášku na téma Globální expanze Home CredituRB 209 od 19:45. Odpoví nejen na otázky týkající se zahraniční expanze, která je spojená s kulturními překážkami, ale také s úspěchem této skupiny.

Pokud hledáte program na středeční večer mimo školu, nabízí se přednáška na téma Salzburg – skvost mezi památkami UNESCOÚstřední knihovně. Akce proběhne v Malém sálu od 17:00 do 18:30, vstupné je symbolických 40 korun.

Čtvrtek 30. března

Pražský Majáles se blíží a jedna z prvních oficiálních akcí proběhne již tento čtvrtek od 11:30 na rohu Jungmannovy a Vodičkovy ulice. Kandidáti na krále vysokých škol začnou se stavbou májky. Přijďte v bílé barvě podpořit Krále VŠE Tondise Udatného a jeho Královnu. Účastníky čeká také doprovodný program a těšit se můžete i na afterchill v Riegrových sadech.

Odpoledne navštíví VŠE ministr financí Andrej Babiš, který bude v RB 101 od 16:15 přednášet na téma Daňová a fiskální politika. Následovat bude diskuze s posluchači.

Večer můžete trochu vypnout s Centrem asijských studií, které pořádá Thajský večer. V programu vystoupí redaktor E15 a cestovatel Tomáš Stingl, lektorka thajštiny Pattarawan Youen a podnikatel a digitální nomád Vojtěch Semecký. Akce se koná v RB 212 od 18:00 do 20:00 hodin.

Klub cestovatelů zve studenty a veřejnost na další, pro velký úspěch opakovanou přednášku, na téma Vietnamem od jihu až po sever. Očima cestovatelů můžete do této asijské země nahlédnout od 19:45 v učebně  NB A.

Cestovatelskou přednášku nabízí i organizace USE-IT, kterou povede Radek Gabčan na téma Srí Lanka: zemí flegmatických psů. Přednášející promluví o starých památkách, čajových plantážích, posvátných kopcích a také o týdenních zkušenostech s Maledivami. Program proběhne na adrese Trojanova 3 od 18:30. Vstupné je dobrovolné.

Pátek 31. března

Páteční den nabízí poslední příležitost pro podání přihlášek uchazečů na studijní program Master of Business Administration (MBA) na Podnikohospodářské fakultě. Přijímací řízení je 5. května.

Mohlo by vás zajímat: