Přehled akcí: festival cirkusu, Plzeň v Praze a jídlo na každém rohu

12. 8. 2017 | | Studentský život grilování

Další srpnový týden nám v Praze nabídne, kromě počasí jak na houpačce, také mnoho zajímavých akcí po celém městě. Pokud ale máte ke konci léta jen chuť se někam natáhnout, naplno využít pár posledních opravdu slunných dní můžete třeba piknikem nebo grilovačkou na některém z těchto veřejných míst.

Pondělí 14. srpna

V tomto týdnu zastaví kinobus u BB Centra a promítat se začne vždy po setmění, mezi 20.30 a 21.45. I tentokrát vůz nabídne 200 míst k sezení, bezplatnou půjčovnu dek a možnost zakoupení občerstvení. Program naleznete zde.

Úterý 15. srpna

Až do konce září probíhá po celé Praze již třetí ročník sochařského festivalu Sculpture Line. Záměrem expozice je ozvláštnit a obohatit veřejný prostor, nabídnout nový pohled na Prahu i na samotná umělecká díla. A to nejen obyvatelům, ale i návštěvníkům metropole. Vyrazte tedy do ulic a objevujte díla, další informace najdete zde.

Středa 16. srpna

Ve středu se koná v Domě čtení Městské knihovny Pražské Minifestival autorského čtení. Tentokrát s hosty z knihkupectví a antikvariátu Fryč v Liberci. Ze svých děl budou od 17 do 20 hodin číst prozaik Štěpán Kučera z Jablonce nad Nisou, básnířka Kristýna Montagová z Opavy, autor historické knihy o kole a cyklistice Pavel Eliáš z Liberce, autorka krátkých próz Karla Šťastná z Prahy, prozaik Tomáš Tlapa z Prahy a básník Jakub Nykos Ouhrabka z Liberce. Vstup zdarma.

Čtvrtek 17. srpna

Začíná festival Letní Letná, který potrvá až do 3. září. Čtrnáctý Mezinárodní festival nového cirkusu a divadla probíhá v Letenských sadech. Vstupenky jsou dostupné v předprodeji ve festivalové pokladně přímo na místě. Více informací zde.

V ekocentru Prales se bude poprvé sklízet obilí. Akce s názvem Žně v Pralese začne v 9 hodin a skončí ve dvě odpoledne. Dejte ale pozor, v případě deštivého počasí pořadatelé akci zruší.

Pátek 18. srpna

Kromě Letní Letné proběhne v tomto týdnu další ročník multižánrového cirkusového festivalu Roztoč fest. Čekají na vás dvě hudební stage, venkovní i vnitřní workshopy, program pro děti a dva večery plné vystoupení českých i zahraničních umělců. A hlavně spousta příležitostí pro vaší vlastní kreaci. Kde? Již tradičně na Nákladovém nádraží Žižkov, více informací získáte zde. Vstupenky jsou dostupné v předprodeji.

Sobota 19. srpna

Ve Valdštejnské zahradě uskuteční Den Plzně v Senátu. Program bude probíhat od deseti do šesti a je věnovaný loutkám.

Jednou za měsíc má veřejnost příležitost prohlédnout si podzemní kryt Folimanka.Ten bude otevřený od devíti do tří a vstup je zdarma. Mezi Pražany jsou prohlídky populární, od jeho otevření v roce 2014 tudy prošlo už téměř 14 tisíc lidí.

Neděle 20. srpna

Komu se v neděli nebude chtít vařit může mezi desátou a šestou vyrazit na Street Food Jam před Cross Clubem v Holešovicích. Ochutnat můžete především veganské a vegetariánské pokrmy – hot dogy, sendviče, empanados nebo zmrzlinu.

Na různých místech Prahy proběhne další Restaurant Day, kdy si kdokoli může před domem, na zahradě nebo v kanceláři otevřít restauraci. Seznam přihlášených míst najdete zde, pro doplňující informace klikněte zde.

Foto: archiv autorky

Mohlo by vás zajímat: