Přehled akcí: Obývák Václava Havla nebo Business na Instagramu

14. 11. 2020 | | Studentský život Srdce-Václava-Havla-FOTO_-Aleš-Král-1736x0-c-default

Vzhledem k přetrvávající pandemii mnoho akcí v Praze neprobíhá. Naštěstí žijeme ve 21. století, kdy je téměř všechno možné převést do online prostředí, avšak spousta studentů je unavená z pouhého sezení za počítačem během distanční výuky. Přesto věříme, že vás některé z vybraných akcí zaujmou natolik, že si u nich rádi posedíte s čajem, kávou či se sklenkou dobrého vína. Akci si pro vás připravil nejeden spolek na VŠE.

Pondělí 16. listopadu

Cestovatelský festival Kolem světa pořádá cestovatelské přednášky, které v současné situaci můžete sledovat v přímém přenosu z pohodlí vašeho domova. V pondělí ve 20:00 je na programu přednáška s názvem Špicberky aneb K severnímu pólu za ledním medvědem, kterou povede Roman Siegl. Přednáška bude probíhat přes Zoom, vstupenka stojí 50 – 200 Kč a můžete si ji zakoupit zde.

Úterý 17. listopadu

Výročí sametové revoluce můžete oslavit u online akce Obývák Václava Havla, kde je společným tématem svoboda.

Od 12:00 je na programu Svoboda tvořit, kde se písničkářka Katarzia a raper/výtvarník Vladimír 518 budou zabývat otázkou, zda je umělecká tvorba dnes svobodná, nebo s novou dobou přišla i nová omezení.

Od 13:45 si můžete poslechnout odbornou debatu na téma Svoboda pomáhat, kterou povede lékařka a zakladatelka Loona Kateřina Vacková společně s chirurgem a Lékařem bez hranic Tomášem Šebkem.

O Svobodě v médiích budou od 15:30 debatovat televizní novinářka Nora Fridrichová a šéfredaktor Forbesu Petr Šimůnek.

Posledním tématem na programu je Svoboda volby, kde blízcí spolupracovníci Václava Havla, Eda Kriseová, Martin Bútora a Petr Oslzlý, budou mluvit o tom, jak listopad 1989 změnil chápání světa jednotlivců i společnosti. Tato poslední debata bude probíhat od 17:15.

Akce je bezplatná a můžete ji sledovat buď na Facebooku Knihovny Václava Havla nebo na Havel Channel.

A pokud chcete strávit volný den seberozvojem, Klub mladých manažerů hostuje přednášku s názvem Nikdy není příliš brzy na to začít. Hlavní roli zde bude hrát student mezinárodních vztahů na Vysoké škole ekonomické a práv na Univerzitě Karlově Matěj Prokop, který dokáže skloubit dvě vysoké školy, práci a sociální život. A jak to všechno stíhá? To vše a mnohem více si můžete poslechnout od 18:00 přes Zoom, na který se dostanete přes tento odkaz (ID: 979 5696 3547).

Středa 18. listopadu

Klub investorů ve středu od 18:00 pořádá přednášku s názvem Velký Covid-19 experiment, kde vám spoluzakladatel Institutu ekonomických a společenských analýz (INESS) Juraj Karpiš zodpoví na otázky: Jak bude vypadat ekonomika poté, co skončí masivní fiskální a monetární stimulace? Proč rostly akcie? Jaká jsou největší rizika pro ekonomiku a finanční systém v následujících letech? Více se dozvíte na Facebooku akce.

Dále se bude konat online přednáška, kterou pořádá studentský spolek CUFR. Téma Business na Instagramu a projekt Hero Hotel probere Klára Honzíková. Dozvíte se o business modelu Amazing Places, jak funguje propagace a spolupráce na instagramu a co se letos v souvislosti s pandemií změnilo. Přednáška proběhne přes MS Teams od 20:00 hodin, link bude zveřejněn hodinu před začátkem akce zde.

Pokud jste spíš hraví, studentský spolek 4FIS pořádá svůj tradiční Pubquiz: Karanténa edition, vol. 6, který bude probíhat přes MS Teams od 20:00 hodin. Účast potvrdíte vyplněním tohoto krátkého dotazníku. Do týmu se připojíte přes tento odkaz, nebo kódem – 5xo2404.

Čtvrtek 19. listopadu

Kultura žije je projekt, který vznikl na jaře, kdy naši republiku zasáhl první lockdown. Tehdy se parta šikovných lidí rozhodla, že chce pomáhat umělcům, kteří v důsledku zrušení všech kulturních akcí nemohli dělat to, co je baví. Proto vytvořili tento projekt, který umožňuje umělcům vystupovat v živém přenosu a přitom vydělávat peníze. Co všechno stojí za tímto projektem? Jak probíhá spolupráce s profesionálními umělci a jak tento projekt přistupuje k druhé vlně? Na tyto a mnoho dalších otázek vám odpoví Jan Šebek, šéfdramaturg živých přenosů na Mall.TV. Akce pořádaná spolkem All Arts Club proběhne od 16:30 přes MS Teams. Odkaz na místnost vám přijde v dostatečném předstihu po vyplnění tohoto dotazníku.

Centrum pro integraci cizinců pořádá každý čtvrtek English Club, kde si nejen procvičíte angličtinu, ale i objevíte kuriozity americké kultury. Akce je pořádána dobrovolníky, kteří se s vámi podělí o své zkušenosti s bydlením v České republice a zároveň vám sdělí své frustrace života v cizí zemi. Schůzka bude probíhat od 18:00 přes Zoom. Odkaz na Zoom naleznete zde a pro přihlášení použijete ID: 933 8667 8485.

Mimo jiné tento den fakulta podnikohospodářská pořádá Pokec o podnikání, kde se tři studenti již zmíněné fakulty s vámi podělí o jejich zkušenosti s podnikáním. Své podnikání vám představí Matěj Pokorný, spoluzakladatel obchodu s udržitelnou módou Dressibly. Dále se představí David Gregor, zakladatel společnosti Bumper Balls, která poskytuje team-buildingové akce, zároveň spoluzakladatel eshopu na prodej sportovního náčiní – Trickpadu, či společnosti Fluxin Group. Posledním mladým podnikatelem bude David Makovský, spoluzakladatel společnosti tvořící a vydávající knihy, Mementerra. Akce se bude konat od 19:00 přes Zoom, odkaz najdete zde.

Pátek 20. listopadu

Po namáhavém týdnu si páteční večer můžete zpříjemnit u Lockdown Comedy, kde se můžete zasmát i přes současnou situaci. Stand-upy jsou k dispozici živě na Instagramu nebo Facebooku Underground comedy Praha. Přestože je akce zadarmo, stále můžete komiky v této nelehké době finančně podpořit nákupem vámi vybrané vstupenky, kterou koupíte zde.

Neděle 22. listopadu

Poslední den v týdnu si můžete zpestřit opět přednáškou pořádanou festivalem Kolem světa, tentokrát na téma Válka o Náhorní Karabach, kterou vás provede novinářka Markéta Kutilová. Dozvíte se o současné situaci mezi Azerbajdžánem a Arménií. Přednáška se bude konat přes Zoom od 20:00 hodin. Vstupenka stojí 50 – 200 Kč a koupit si ji můžete zde.

Zdroj: Aleš Král www.dikyzemuzem.cz 

Mohlo by vás zajímat: