Přehled akcí: Registrace do zimního semestru i cestovatelské přednášky

5. 6. 2017 | | Cestování, Studentský život, Zprávy ze školy Work-and-travel_cb

Zkouškové je v plném proudu a mnoho z nás si potřebuje alespoň na chvíli oddechnout. Na dálná místa se můžete vydat díky vyprávění v Ústřední pražské knihovně o Svatojakubské pouti a o Islandu. Pokud znáte cestovatelský portál kiwi.com, zaujme vás přednáška zakladatele Olivera Dlouhého na téma Jak se stát úspěšným.

Pondělí 5.6.

Ačkoliv mnoho z nás má ještě zkoušky před sebou, již nyní se otevírá předběžná registrace kurzů na zimní semestr 2017. V rámci registrací si studenti sestavují rozvrh, který bude automaticky vyhodnocen 4.září. Registrace jsou otevřené až do konce srpna a připomínáme, že v této fázi vyhodnocení na rychlosti při registraci nezáleží.

Úterý 6.6.

Pro všechny začínající podnikatele je i toto úterý vyhrazena přednáška od studentského akcelerátoru xPORT. Od deseti hodin v jejich zázemí v Jeseniově ulici na pražském Žižkově se se zájemci podělí o své zkušenosti ohledně start-up projektů. Bližší informace naleznete zde.

Pokud jste znalí cestovatelé, jistě jste někdy zaslechli či dokonce přemýšleli o Svatojakubské poutní cestě. V případě, že byste se o ní chtěli dovědět více, neváhejte navštívit Ústřední knihovnu v Praze. Od 17:00 proběhne přednáška Santiago de Compostela – Poutnictví v minulosti a dnes. Přednášku povede Hana Blochová a poplatek činí 40 Kč.

Středa 7.6.

Další cestovatelská přednáška proběhne v rámci projektu Cestovatelské středy v Národním muzeu. Tentokrát se o své zajímavé zážitky podělí známé osobnosti – přednášet bude totiž Anna Polívková o Pákistánu a Bolek Polívka o Indonésii. Akce se koná od 19:00 a za vstupné zaplatíte sto korun.

Čtvrtek 8.6.

Ve čtvrtek od 18:00 na ekonomce proběhne přednáška na téma Jak se stát úspěšným. Přednášet bude Oliver Dlouhý, zakladatel úspěšné firmy kiwi.com, která je známá jako inovativní celosvětový vyhledávač letenek. Tato akce je zprostředkována díky organizaci xPORT a týdeníku Ekonom. Vstup je zdarma pro studenty i veřejnost.

Pátek 9.6.

Ústřední knihovna poskytne své prostory pro přednášku známého českého cestovatele Karla Wolfa, který se podělí o své zážitky z cestování po Islandu. Přednáška na téma Island: Lowcost cestování na kouzelný ostrov severu se uskuteční od 19:00. Vstupné je sto korun.

Pokud již nyní plánujete svůj program na třetí červnový týden, nezapomeňte, že Coolhunters si 14. června ve Žlutých lázních připraví pohodové chill odpoledne s koncerty a party.

 

Mohlo by vás zajímat: