Překonávejte neobvyklé výzvy od učitelů. Tip na předmět

12. 8. 2016 | | Názory, Studentský život, Zprávy ze školy Air Cav infantry Soldiers compete in company challenge

3MA103 Principy managementu – kurz podle názvu nevyčnívá z řady dalších. Opak je ale pravdou. Během něj studenti přijímají výzvu, že budou měsíc plnit na první pohled šílené úkoly, které jsou zaměřeny na překonání sebe a svých strachů. Ke konci si odnášejí zážitky na celý život.

Tento předmět na Fakultě podnikohospodářské je pro každého studenta, který chce během vyučování na VŠE zažít něco velmi netradičního. Samotná výuka je o osvojení si základních dovedností i znalostí pro vedení týmů a později firmy. Vyučující měli ale motivaci předat studentům něco navíc. Aby se studenti stali skvělými manažery, nestačí podle nich jen zvládat potřebné nástroje, musí taky umět zvládat především sami sebe. Stát se manažerem vlastního života. To je inspirovalo k vytvoření tzv. „30denní výzvy“. Každý den v daném měsíci musí vyzyvatel splnit jeden úkol, který je zaměřený na překonání sama sebe.

Pravěk: jeden den bez veškeré elektroniky

Sami autoři sepsali tuto akci takto: „Chceme Vás dostat z Vaší komfortní zóny, abyste si vyzkoušeli, kolik skvělých věcí můžete zažít a naučit se, když opustíte pohodlný status quo. Výzva Vás má též nasměrovat k inspirativním informačním zdrojům. V neposlední řadě by Vám měla pomoci poznat sami sebe a formulovat svou osobní vizi.“ Tvůrci 30denní výzvy tím samozřejmě prošli také.

Jak už to bývá, první úkoly zní jednoduše. Aby se studenti příliš nevyplašili. Například kliknout na odkaz, shlédnout libovolné video, které souvisí s managementem a doporučit ho. Tím to ale jen začíná. Osmý úkol má zajímavý název Pravěk. Cílem je odtrhnout se na jeden den od veškeré elektroniky. Číslo třináct spočívá ve výběru libovolné firmy a v domluvení si exkurze. Výzva čtrnáct se jmenuje výstup z komfortní zóny. Jet ve výtahu a ptát se lidí, co zrovna dělají. Podle vzpomínek účastníků lidé většinou nadzdvihnou obočí a rychle něco odpoví. Jiní jsou ale příjemně překvapeni, že se o ně někdo neznámý zajímá a rádi se baví. Studentku Lucku dokonce knihovnice pozvala na přednášku do knihovny.

Jiné úkoly jsou ale pro lidi z VŠE přímo radostné. Například jít na párty a užívat si celý večer až do rána. Nebo vžít se osmnáctý den do role dělníka. To znamená fyzicky pracovat celý den. Student Martin byl takhle na stavbě a na ten zážitek dlouho nezapomene. Prý mu to ale pomohlo s motivací ke studiu. Ludmila si nejvíc užívala část feedback. V něm jí její blízcí popsali deseti přídavnými jmény. Prý je dochvilná, kreativní, přátelská a talentovaná. Do teď na to Ludmila hezky vzpomíná.

S úkolem 23 až do Londýna

David si přímo užíval výzvu dvacet tři. Ten zní: „Zažij co nejzajímavější den od rána do večera“. A zhostil se ho s patřičnou akcí. Ráno vstal, zacvičil si a jel do Londýna. Tam šel na nákupy a oblékl se jako pravý anglický gentleman. Pomáhal mu při tom asistent, který vypadal jak bankéř Rothshild. Později během dne se stihl zúčastnit rovnou čtyř demonstrací na Trafalgarském náměstí. Proti konzervativcům, kapitalismu, uprchlíkům a nakonec na podporu běženců. Letenku si koupil až na ráno a musel tak strávit noc na londýnském letišti. Tam usnul na lavici, ale vzbudili ho hajlující Němci. David byl na ně naštvaný, že ho vzbudili a tak je napomenul, aby laskavě hajlovali potichu. Kupodivu ho prý poslechli. K jeho vlastnímu překvapení tak vyvázl z hádky bez zranění a vrátil se domů v pořádku. Nicméně na tento den bude vzpomínat ještě hodně dlouho.

Jeden student si odnesl vzpomínku rovnou na celý život: „Ani jsem nesnil, že budeme při škole dělat takové výtečné věci,“ vysvětluje. „Během výzvy jsem si poznal spoustu skvělých lidí, uvědomil si mnoho věcí o sobě a naučil jsem se lépe organizovat svůj čas,“ dodává absolvent netradičního předmětu.

Foto: myubiquity.com

ČTĚTE TAKÉ:

Mohlo by vás zajímat: