Premiéra spolku SPOILER nebo sbírka pro děti. Týdenní přehled akcí

24. 11. 2019 | | Studentský život Startup Festival prednáška

Ať chceme nebo ne, zimní semestr se nám pomalu krátí a už nám zbývají jen tři týdny do začátku Vánoc, ale i zkouškového období. Pro mnohé je obojí spojené se stresem a spěchem, a proto jsme pro vás i na tento týden připravili přehled vybraných akcí, které vám pomůžou vesele prokrastinovat.

Pondělí 25.11.

První tipem pro všechny, kteří by chtěli tento rok udělat radost dárky nejen svým blízkým, je Vánoční inženýrská sbírka hraček pro DRS Zvonek a Klokánek. Sbírka bude probíhat na vybraných místech na Českém vysokém učení technickém (ČVUT), Vysoké škole ekonomické (VŠE) i České zemědělské univerzitě (ČZU). Kreativitě se meze nekladou, děti ocení hračky, pastelky, hry i učební pomůcky.

Katedra podnikání pořádá v 18 hodin v učebně RB 213 veřejnou přednášku Martina Vohánky na téma Vznik a růst firmy W.A.G., kde se můžete dozvědět jaká je role zakladatele v roustoucí firmě.

Úterý 26.11.

V úterý se na VŠE známý psychiatr Karel Nešpor s přednáškou na téma Vrozené způsoby, jak se uvolnit. Se stresem se setkáváme zcela běžně každý den a může být spouštěčem mnohých nemocí nebo problémů. Přijďte se naučit, jak se jednoduše uvolnit a pracovat se stresem. Přednáška se koná v 19:30 ve Vencovského aule a je potřeba se na ni registrovat.

Fanoušci cestování by neměli přehlédnou již čtvrtý Cestovatelský kvíz, který si pro ně Klub cestovatelů VŠE připravil v úterý od 19:45 v Café AdAstra. Zúčastnit se může každý. Akce je zdarma, ale je nutné se předem registrovat.

Již třetím rokem se na VŠE koná International Week of Arts Management, který bude probíhat až do pátku 29.11. Jednotlivé přednášky budou mít na starost známí čeští i zahraniční pedagogové i manažeři v oblasti kultury. Registrovat se můžete na webových stránkách artsmanagement.cz.

Zajímá vás evropská unie a její současný i budoucí vývoj? Zúčastněte se dalšího debatního podvečera Café Evropa: Evropský rozpočet a jeho budoucnost. Hlavními hosty budou Milena Hrdinková z Úřadu vlády České republiky a Petr Mooz z Europan Comission. Debata začíná v 18 hodin v Evropském domě Praha.

Středa 27.11.

Japan: A little bit (very) different Asia je název cestovatelské přednášky, kterou si pro vás připravil studentský spolek AEGEE-Praha. Kromě praktických informací, které potřebujete vědět, jestli chcete vycestovat do Japonska, se dozvíte třeba i to, co se tam sluší a patří. Akce se koná v RB 212 v 19:45.

CUFR neboli Klub studentů cestovního ruchu tento týden přichází se zajímavými hosty z Klubu českých turistů. Na přednášce Co ještě nevíte o KČT a turistickém značení KČT se můžete těšit třeba na čestného předsedu Klubu českých turistů Jana Havelku. Nezapomeňte se proto zastavit v 18 hodin v SB 303.

Sérii přednášek, ze kterých si můžete tenhle týden vybírat zakončíme Absolventskou středou: Regulace a dohled nad finančními trhem. Na viceguvernéra České národní banky Tomáše Nidetzkého se můžete těšit od 18 hodin v RB 211.

Čtvrtek 28.11.

Ve čtvrtek máte jedinečnou možnost zúčastnit se prvního promítání nově vzniklého spolku na VŠE Filmového klubu SPOILER. Parazit je černá komedie, která je jedním z jihokorejských kandidátů na Oscara. Promítání se uskuteční v Likešově aule od 18:30 a vstup je zcela zdarma.

Máte rádi Karla Kryla a jeho nezapomenutelné texty? Mezinárodní konzervatoř Praha připomene jeho písně i soukromý život divadelním představením Studenti pro studenty – Karel Kryl, písničkář a básník, které se bude konat ve Vencovského aule od 16:00 do 22:00.

Pátek 29.11.

UK Hockey Prague x Engineers Prague se utkají v 8. kole Univerzitní ligy ledního hokeje, která startuje od 20 hodin tradičně na stadionu HC Hvězda Praha. Přijďte podpořit naše hokejisty, proti jejich odvěkému rivalovi.

Sobota 30.11.

Svařák, koledy, stromeček – Vánoční trhy Praha 2019 jsou tady! Na stánky plné vánočního zboží a dobrot se můžete i v tomhle roce těšit na Václavském náměstí, Staroměstském náměstí, Náměstí Republiky i jinde v centru Prahy. Slavnostní rozsvícení vánočního stromku proběhne v sobotu po setmění.

 

Mohlo by vás zajímat: