Volby, den otevřených dveří nebo únikovka. Týdenní přehled akcí

8. 1. 2018 | | Studentský život volebni_urna

Leden není jen zkouškové. V Praze se děje řada akcí, na kterých si lze odpočinout a nabít se energií do další zkoušky. Tento týden proběhne první kolo prezidentské volby, den otevřených dveří na Fakultě informatiky a statistiky nebo diskuze o pravomocích prezidenta v zahraniční politice.

Pondělí 8. ledna

S blížícími se prezidentskými volbami se hojně diskutují zahraničně-politické priority jednotlivých kandidátů. Má se Česko ubírat směrem na východ, či na západ? Máme upřednostnit lidská práva či ekonomické zájmy? Přijmout euro, či nikoliv? O tom se bude diskutovat ve veřejné debatě, která se bude zabývat pravomocemi prezidenta v zahraniční politice. Akce se koná v 18:00 ve Střeše Lucerny. Během večera se vyjádří Jan Kudrna z Katedry ústavního práva Právnické fakulty Univerzity Karlovy či Kateřina Šafaříková, redaktorka časopisu Týdeník Respekt. Akce je zdarma, registrace nutná.

V pondělí budou v Edenu otevřeny únikové místnosti, které se nacházejí v prvním patře naproti dětskému koutku.

Úterý 9. ledna

Pokud jste milovníky divadla, tak vás potěší celovečerní improvizační představení. Toto představení se odehraje v méně obvyklém formátu tří herců bez moderátora. O hudební doprovod se postará akordeonistka. Akce začne v 19:00 v Café Lajka, vstupné je dobrovolné.

Středa 10. ledna

Ke 100. výročí vzniku Československé republiky bude v Císařských konírnách Pražského Hradu k vidění unikátní výstava s názvem: V základech státnosti.  Ta bude představovat tři okruhy památek: výběr rukopisných památek z majetku Metropolitní kapituly u sv. Víta v Praze, soubor listin z Archivu České koruny a soubor archeologických památek ze sbírek Národního muzea v Praze, Moravského zemského muzea v Brně, Archeologického ústavu Akademie věd České republiky a ze sbírek Správy Pražského hradu. Akce potrvá do 15. ledna, vstup je zdarma.

Výroba notebooků, mobilů a elektroniky je toxická. Zaměstnanci kvůli agresivním chemikáliím umírají na nové druhy rakoviny a mají postižené děti. Výrobci to vědí, navíc maří soudní procesy a tutlají informace už 30 let. Jedovaté látky nelze zlikvidovat. Rozežírají nádrže, pronikají do vzduchu, cestují po planetě – a škodí všem. Snímek s názvem: Zemřít pro Design mohou zájemci vidět v Brontosauru v Praze od 18:30. Vstup na akci je zdarma.

Čtvrtek 11. ledna

Pro milovníky hudby DnB a tance doporučuje autor navštívit Cross Club v Praze. Během večera vystoupí nejen dva hlavní DJové Mustaffa&Sheriff, ale pozvání přijali také Monkey Boom crew z Liberce. Vstup na akci je zdarma.

Pátek 12. ledna

Fakulta informatiky a statistiky pořádá Den otevřených dveří pro všechny zájemce o bakalářské a magisterské studium. Akce začne v 10:00 ve Vencovské aule. Účastníci se dozví všechny důležité informace, které jsou potřebné pro přijetí. Nebude chybět ani setkání se stávajícími studenty, které bude spojeno s prohlídkou školy.

Kromě toho proběhne první kolo prezidentských voleb. V pátek se volí od 14 do 22 hodin, v sobotu jsou volební místnosti otevřené od 8 do 14 hodin.

Mohlo by vás zajímat: