Přihlašování na další ročník DS&BI Academy VŠE spuštěno!

8. 12. 2022 | | Kariéra BSBI academy

Na začátku letního semestru započne již šestý ročník Data Science & Business Intelligence (DS&BI) Academy VŠE, na který byly před pár týdny spuštěny registrace. Semestrální kurz je mimořádnou studijní, ale i kariérní příležitostí pro studenty se zájmem vytříbit své dovednosti v datové analýze. Na konci čeká úspěšné absolventy kromě 6 kreditů i certifikát o absolvování. Zájemci se mohou na kurz hlásit do 8. ledna 2023.

Akademie má za cíl propojit znalosti z oblastí Business Intelligence a Data Science do jednotného celku, aby studenti na konci kurzu dokázali v rámci business analýzy využít předností obou oblastí analýzy dat. Úspěšní studenti po absolvování tak budou kromě znalostí obou principů i sami schopni navrhnout a reálně implementovat kompletní řešení projektů z obou oblastí od business analýzy přes dimenzionální modelování, modelování a implementaci datového skladu a datových pump, distribuované systémy, práci s analytickými modely až k implementaci navržených aplikací.

Studenti kurzu si v rámci výuky vyzkouší všechny fáze datových projektů – od sběru požadavků, návrhu řešení, až po implementaci a konečnou obhajobu výsledků. V kurzu je kladen důraz na praktickou výuku, která bude probíhat prostřednictvím workshopů a týmových případových studií. Kurz bude ještě praktičtější tím, že lekce připravují lidé z praxe, a tak účastníky kurzu budou vyučovat například experti z významných společností jako KPMG, Adastra Digital, Dolphin Consulting, Seyfor, ČSOB, ŠKODA nebo Avast Software a mnoho dalších.

Kurzu se bude moci zúčastnit 20–25 studentů, kteří úspěšně absolvují vstupní test konající se ve středu 11. ledna 2023, a následně i motivační pohovor. Zájemci z řad studentů Vysoké školy ekonomické, kteří obstojí u testu i pohovoru, budou moci absolvovat celou výuku plně zadarmo, pro zájemce z širší veřejnosti činí cena 59 000 Kč + 21 % DPH. Díky omezenému počtu účastníků bude kurz veden v odlehčené, přátelské atmosféře a lektoři budou mít více času na jednotlivé účastníky.

Výuka odstartuje již 14. února 2023 s trváním do května 2023 a uskuteční se každé pondělí od 14 do 19 hodin. Zájemci se s podrobným harmonogramem i podmínkami ukončení kurzu mohou seznámit zde. Absolvování akademie se vřele doporučuje všem, kteří vidí svoji budoucí kariéru v datech a analytice, v oblasti, ve které pracuje více než polovina absolventů kurzu. Kurz tak kromě obohacení studijního plánu slouží i jako potenciální odrazový kariérní můstek.

Foto: databusiness.cz

Mohlo by vás zajímat: