Přijdete o své kredity?

24. 3. 2003 | | Nezařazené

V poslední době se mezi studenty pětiletých magisterských programů na Fakultě financí a účetnictví rozšířila zprava o tom, že rezervní kredity, ušetřené dobrým studiem během prvních tří let na škole, při přestupu na druhy stupeň jednoduše propadnou. Není tomu zcela tak. „Zachovalé“ kredity se neruší, lze už je ale použít jen ke studiu předmětů nad požadovanou strukturu. Na opakování neúspěšně absolvovaných předmětů je na „inženýrovi“ skutečně určeno pouze 16 kreditních poukázek.

V poslední době se mezi studenty pětiletých magisterských programů na Fakultě financí a účetnictví rozšířila zprava o tom, že rezervní kredity, ušetřené dobrým studiem během prvních tří let na škole, při přestupu na druhy stupeň jednoduše propadnou. Není tomu zcela tak.

„Zachovalé“ kredity se neruší, lze už je ale použít jen ke studiu předmětů nad požadovanou strukturu. Na opakování neúspěšně absolvovaných předmětů je na „inženýrovi“ skutečně určeno pouze 16 kreditních poukázek. Z nedodržení výše uvedeného plyne pro neukázněného studenta podmíněný zápis, a to i v případě, že má k dispozici volné kredity, převedené z prvního stupně.

Podle proděkanky pro pedagogiku první fakulty doc. Marie Míkové je toto opatření způsobem, jak studenty usměrňovat. „Rádi bychom se vyvarovali situacím, kdy student ztrácí příliš mnoho kreditů a jeho další studium je ohroženo. Přidávat poukázky přece nemůžeme.“ Podobně jsou na tom studenti, kteří již během prvních tří let přišli o víc než 24 kreditů. Nárok na větší ztrátu nemají a proto musí rovněž podat žádost o podmíněný zápis do následujícího semestru.

Příklad:

Jste vzorný student a za první tři roky neztratíte žádný nebo třeba jen dva kredity.

Mohlo by vás zajímat: