Prodejna skript na Žižkově se zavírá, jde do likvidace

13. 6. 2017 | | Studentský život, Zprávy ze školy foto: Kristina Tůmová

Od 16. června si studenti Vysoké školy ekonomické (VŠE) již nemohou koupit učebnice a skripta v prodejně v dolním patře atria Rajské budovy (RB). Prodejna nakladatelství Oeconomica VŠE Praha se ruší, jde do likvidace. Důvodem je dlouhodobá ztrátovost prodejny.

Podle vyjádření kvestora Libora Svobody škola rovněž nebyla zcela spokojená s formou nabídky a rozsahem sortimentu. „Částečně k tomu možná přispělo dle mého soudu i nevhodné umístění prodejny, byla příliš „zastrčená“,“ myslí si o poklesu prodejů Svoboda.

Studenti ale o možnost koupit si skripta nepřijdou. Ve Staré budově (SB) by se měla otevřít nová prodejna, tu ovšem již nebude provozovat škola, ale soukromá firma. „Od konce srpna bude v SB naproti vrátnici otevřena nová prodejna, jejíž provozovatelem bude firma Ekopress,“ říká k situaci vedoucí prodeje nakladatelství Oeconomica Josef Rynda. Ekonomka našla pro prodejnu umístění při rekonstrukci Staré budovy.

Na provozovatele prodejny škola uspořádala výběrové řízení, ve kterém zvítězila firma Ekopress. „Ta již v minulosti prodej knih na VŠE úspěšně zabezpečovala,“ dodává kvestor. V nové prodejně studenti kromě dosavadního sortimentu najdou i rozšířený sortiment knih ekonomického zaměření z jiných nakladatelství. 

Místo prodejny bude počítačová učebna

Prostory po současné prodejně ale nezůstanou dlouho prázdné. Škola v nich vytvoří počítačovou studovnu. „Nahradí původní studovnu SB 19, která byla umístěna ve sníženém suterénu a nesplňovala běžně požadované parametry,“ komentuje rozhodnutí Svoboda. „V menší části prostoru po původní prodejně bude vytvořeno zázemí pro Rozvojové a poradenské centrum, které bude využíváno při akcích jako je veletrh Šance pořádaných v atriu RB,“ upřesňuje.

Současná prodejna má tento týden otevřeno pouze od 8 do 16 hodin. V pátek 16. června, kdy zavírá, jen do 15 hodin.

Nakladatelství Oeconomica při VŠE působilo od 1. ledna 2003. Kromě publikací povinné literatury a skript k většině předmětů vyučovaných na ekonomce prodejna v RB nabízela studentům také oficiální trička, mikiny a další předměty s logem VŠE.

Foto: Kristina Tůmová

Mohlo by vás zajímat: