Prodloužené letní prázdniny ve znamení kreativity a nového čísla iListu

20. 9. 2020 | | Studentský život, Zprávy ze školy Pražský hrad

Týden od 21. do 27. září měl původně být prvním týdnem semestru, výuka se nakonec ale o týden posunula. Přesto se vám nabízí celá řada aktivit a akcí, kterými si můžete čekání na začátek školy zpestřit. 

Pondělí 21.9.

Vychází novž iList, tentokrát na téma Lidé na VŠE. V čísle nadupaném rozhovory s celou řadou představitelů ekonomky, ať už zaměstnanců, nebo vedoucích studentských spolků. Kvůli hygienickým opatřením souvisejícím s koronavirem se jeho tradiční prodej bohužel ruší, v elektronické podobě ho ale pořídíte na Alza médiích. Pokud máte radši čtení na papíře, tištěná verze bude k dostání v Kavárně dobrodruha nebo meze. Od úterý do čtvrtka od 11 do 15:00 a následně po domluvě na Facebooku iListu nebo redakce@ilist.cz bude k prodeji v redakci, SB 413.

Základy in-store marketingové komunikace je certifikovaný kurz Fakulty podnikohospodářské zaměřený na orientaci v problematice. Celodenní kurz začíná v 9:00 ve Slovanském domě a je zpoplatněný částkou 5 000 Kč bez DPH.

Kreativce a umělce jistě zaujme festival ilustrace Lustr, který v Kampusu Hybernská představuje svět mezinárodní ilustrace. Probíhá od 17. do 22. září, letos se zaměřením na tvorbu české avantgardní skupiny Devětsil. Těšit se můžete i na různé workshopy a doprovodné akce. 

Úterý 22.9.

Pomáháme dobrým myšlenkám od České spořitelny je podzimní program online přednášek pro nadějné studenty. V úterý se uskuteční přednáška na téma Svět Startupů, která bude online a začne v 16:30

Od úterý až do čtvrtka 24. se můžete těšit na Prvákoviny VŠE 2020 od AIESECu, který každoročně připravuje workshopy (letos online) ohledně tipů a triků pro studium na VŠE. Nutná je registrace, program je zdarma. 

Středa 23.9.

Probíhají volby do Akademického senátu Fakulty mezinárodních vztahů. Mezi menzami si studenti zvolí své zástupce z řad studentů i akademických pracovníků mezi 10:00 16:00.

U Krčského lesa si můžete zdarma venku zacvičit jógu pod vedením nadšených instruktorů. Sraz je v 18:30, sledujte událost pro případné změny.

Čtvrtek 24.9.

Už od 21. září probíhají ve Francouszkém institutu Dny Frankofonie, které bylo nutné přeložit z jara. Ve čtvrtek si v rámci jejich programu můžete shlédnout drama Matthias a MaximePříjďte v 18:30 a nachystejte si 120 Kč na vstupné.

Pátek 25.9.

19:00 začíná na Vyšehradě Vegefest – Oslava života. Desáté výročí festivalu slibuje nejen jídlo, ale i doprovodné akce a hudbu. V prodeji jsou dva druhy vstupenek, základní vyjde na 200 Kč.

Že k podzimu víno zkrátka patří jen potvrzuje Jazz Wine Fest 2020 v Pražské tržnici zaměřený na český jazz a vinobraní. Přijďte v pátek a v sobotu od 12:00 do 22:00. Vstup na akci je zdarma.

Sobota 26.9.

Deskovky v Kasárnách Karlín v sobotu potěší každou hravou duši. Akce probíhá venku i vevnitř od13:00 do 18:00, občerstvení je zajištěno. Zvány jsou všechny věkové kategorie.

 

Mohlo by vás zajímat: