Profil: doc. Ing. Mikuláš Pichanič, CSc.

3. 11. 2005 | | Nezařazené

Doc. Ing. Mikuláš Pichanič, CSc., na funkci rektora kandiduje již podruhé. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou – Fakultu obchodní ukončil titulem inženýra ekonomie v roce 1964. Docentem pro obor ekonomika vnitřního obchodu byl jmenován na katedře podnikového managementu, Fakulty podnikohospodářské v roce 1990. V letech 1991 až 1992 pracoval pro nadnárodní společnost BAXTER se sídlem v Chicagu.

Doc. Ing. Mikuláš Pichanič, CSc., na funkci rektora kandiduje již podruhé. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou – Fakultu obchodní ukončil titulem inženýra ekonomie v roce 1964. Docentem pro obor ekonomika vnitřního obchodu byl jmenován na katedře podnikového managementu, Fakulty podnikohospodářské v roce 1990. V letech 1991 až 1992 pracoval pro nadnárodní společnost BAXTER se sídlem v Chicagu, pro kterou v České republice založil pobočku a vytvořil obchodní síť. Později působil jako ředitel pobočky firmy CPMP, se zaměřením na poradenskou činnost a praktickou výuku.

V současné době působí na katedrách managementu, podnikové ekonomie a marketingu a zároveň jako předseda Akademického senátu VŠE. Ve svém profesionálním působení se zaměřuje na podnikový, globální a mezinárodní management, které na VŠE přednáší. Jako pedagog působí i na University of New York, Pratur, kde stejné předměty přednáší v angličtině. Vydal také několik publikací a článků na téma managementu, v češtině i angličtině.

Mohlo by vás zajímat: