Rádi investujete? Kupte si nový iList

1. 11. 2015 | | Zprávy ze školy icon_original

Co si vybavíte, když se řekne investování? Nepříjemné vzorečky do ekonomických předmětů, zazobané byznysmeny… anebo vůbec nic? Nové číslo iListu, které vychází již toto pondělí, vám ukáže, že i pro studenta může být investování lákavé.

Možností, kam vložit své uspořené peníze, je opravdu dostatek, stačí se jen rozhlédnout, poslouchat lidi kolem sebe a inspirovat se od těch, kteří se v burzovním světě pohybují nebo už i dosáhli nějakého úspěchu. Nebojte se a investování si vyzkoušejte.

Nemusí se vždy jednat o investování volných peněz pro další zisk, investovat můžete i do sebe samotných. Lýdia připravila článek s privátním bankéřem Tomášem Končickým, který mimo jiné spravuje finance českých hvězd NHL. Kam by měli investovat studenti? To se dočtete v iListu.

Končický

Akademický senát. Také už se přestáváte orientovat? Kroucení hlavou nad tamními událostmi už nepomáhá, proto Terka zabrousila přímo k senátorům. Spolu s grafiky vytvořili přehled celé kauzy. Tak posuďte sami, kde leží pravda, protože ve víně evidentně není.

Dobrý den, dnes se budeme zabývat ekonomií krásy. Ticho. „Jsem na správné přednášce?“ Pravděpodobně ano. Ekonomie totiž nemusí být jen o grafech a nudných výpočtech. Lukáš Kovanda Týně v hlavním rozhovoru přiblížil, co to je pop-ekonomie a jak studentům pomáhá lépe aplikovat všední věci do ustálených ekonomických proudů. Už jste někdy přemýšleli o ekonomii jako o sexy krásce? Nevadí, nikdy není pozdě začít.

Kauza propuštěných učitelů ze třetí fakulty je stále ve vzduchu. Profesoři se svěřili Davidovi se svými názory a prozradili, proč si myslí, že fakulta jde správným směrem, ale pod nesprávnými lidmi. Souhlasíte?

Foto: David Mynář

Čas oběda. Přichází ta nejtěžší otázka všech otázek … a odpověď na ni není 42 (pro znalce Stopařova průvodce po galaxii). Kde dnes budu jíst? Že udělat dobrou pizzu nebo nandat přílohu není žádná sranda, o tom ví své Milan. Vyzkoušel si totiž, jaké to je pracovat v menze Pizza VŠEm. Posuďte sami, kolik bludišťáků byste mu přidělili.

Bakalářko, bakalářko, kde je ti konec? Jestli se také při psaní první velké samostatné práce cítíte ztracení, Evka pro vás připravila pár rad, jak s bakalářkou pořádně zatočit a odevzdat ji v termínu a v dobrém psychickém rozpoložení.

Reprezentační ples VŠE klepe na dveře. Letos bude v květinovém stylu. Každé fakultě byla vybrána jedna barva – pokud chcete, aby lidé poznali, z jaké jste, vemte si na sebe něco s příslušnou barvou. Nebo se infiltrujte k jiné. Ples se koná ve středu 2. prosince ve Velkém sále Lucerny a přilehlém Lucerna Music baru. Lístky jsou v prodeji příští týden.

Keywords: akce;Ples;rektor;studenti;¨kola;Talent;u?itelé;vedení;V¦E

Nechybí samozřejmě komentáře, kultura, sport, informace o akci od Red Bullu – Máchův Brooklyn i kalendář listopadových akcí. Také vám poradíme, jak se stát prvotřídním členem OVB.

Pro rady, inspiraci a zábavné čtení si můžete přijít od pondělí až do další středy do Rajské budovy. Redaktoři budou čekat na stálém prodejním místě mezi menzami. Pokud je tam nezastihnete nebo jste spíše příznivci neosobního prodeje, kupte si naše číslo ve studentské a zaměstnanecké menze, Antiku nebo v Deštníku. Tak podzimu a barevnému listí zdar!!!

Mohlo by vás zajímat: