Rady na léto: S ISICem se dá ušetřit v autobuse i na Eiffelově věži

12. 5. 2017 | | Cestování, Studentský život ISIC

Studentská karta ISIC se používá po celé Evropě, Českou republiku nevyjímaje. To, že díky ní lze uplatnit na různých místech slevy, ví snad každý. Ty se ale neomezují jen na žluté vlaky a autobusy, jejich seznam je o dost pestřejší. Redakce iListu některé z nich vybrala do následujícího přehledu.

Křížem krážem nejen republikou

Procestovat Evropu můžete levněji nejen ve žlutých autobusech, ale i v autobusech Eurolines, Ty poskytují spojení mezi více než pěti sty evropskými destinacemi. Lze tak využít dvacetiprocentní slevu na jízdenky tarifu Economy u autobusových linek do dvanácti zemí Evropské unie a Švýcarska. Stejnou slevu snadno využijí Východočeši, Plzeňáci a Pardubičané, kteří jezdí autobusy ARRIVA Východní Čechy a Autobusy Karlovy Vary. Sleva platí na linkách Praha-Jeseník, Olešnice v Orlických horách-Náchod, Deštné v Orlických horách-Praha, Aš-Praha, Karlovy Vary-Praha, Aš-Plzeň, Sokolov-Plzeň, Karlovy Vary-Plzeň.

Desetiprocentní slevu nabízí studentům LEO Express na vlakovou linku Praha-Bohumín, Praha-Bohumín (Blesk), Praha-Český Krumlov a Praha-Košice. V letních měsících se zvýhodnění navýší na dvacet pět procent na vlakové a autobusové spoje.

Za písničkou nejen na letní festivaly

Milovníci hudby mohou ušetřit při koupi vstupenek na české festivaly. Prvním z nich je charitativní akce Mezi ploty, která se bude konat 27. a 28. května v pražských Bohnicích. Student na lístku ušetří padesát korun, takže za jednodenní vstupné účastník zaplatí tři sta korun. Stejnou částku ušetří i ti, co preferují tvrdou muziku a vydají se na Metalfest Open Air festival, který se bude konat v Plzni od 2. do 4. června.

Multižánrový festival Colours of Ostrava přináší desetiprocentní slevu na čtyřdenní vstupenku. Kdo má raději hudební oper air festival Okoř se šťávou, tak ušetří padesát korun. Na akci vystoupí Horkýže slíže nebo Wohnout.

Na své si přijdou i příznivci vážné hudby. Dvořákova Praha láká na o pětinu levnější vstupenky. Za stokorunu mohou navštívit večerní koncerty festivalu – ovšem bez garance místa v sále.

Učebnice, oblečení i elektronika u zeleného mužíka

Máte dost čtení skript, učebnic a těšíte se, až si u vody otevřete detektivku nebo humorný román? V knihkupectví Dobrovský studenti mohou uplatnit desetiprocentní slevu na veškerou knižní i neknižní nabídku.

Ti, kteří chtějí strávit volný čas aktivně, mohou nakoupit se stejným zvýhodněním sportovní oblečení a outdoorové vybavení v e-shopu firmy Loap. Originální a graficky pestré oblečení mohou studenti zakoupit za polovic u značky Woox.

Známe ho všichni. Zelený pidimužík alias Alza.cz je napříč celou Českou republikou nedílnou součástí reklamních spotů. Momentálně nabízí studentům až třicetiprocentní slevy na vybrané produkty a dále patnáct procent na téměř veškerý sortiment. Kdo chce zakoupit vybavení přímo od Olympusu, ušetří s ISIC kartou při nákupu třináct procent.

Ušetříte i eura

Nizozemí – země tulipánů a větrných mlýnů nabízí ISICářům volný vstup do Architektonického centra. Studenti, kteří plánují dovolenou v Paříži, ušetří při vstupu na Eiffelovu věž pět procent z celkové částky vstupenky. Naopak cestovatelé, kteří romantiku u Seiny vymění za drsné židovské ghetto, mohou uplatnit dvaceti pěti procentní slevu při nákupu Original Berlin Walks. Z Německa už je to kousek do Rakouska, kde v barokním zámku Schönbrunn za dvě vstupenky zaplatí turisti o dvě eura méně.

 

Mohlo by vás zajímat: