Rapcitace dorazila do Prahy

23. 11. 2015 | | Studentský život 3_Red_Bull_Machuv_Brooklyn_ Lukáš_Wagneter

Lyrika i epika je známá i studentům základních škol. RedBull se snaží studenty seznámit s rapcitací – zbrusu novým poetickým žánrem. V pěti českých městech se proti sobě postaví hip-hopoví nadšenci, jejichž úkolem bude zvládnout texty čtyř rapových písní.

Finále recitační soutěže Red Bull Máchův Brooklyn proběhne v Bratislavě, kde se utkají ti nejlepší z Česka i Slovenska. Ambasadorem druhé ročníku soutěže bude Kato.

Máchův Máj, klasiku českého básnířského dědictví, dokáže odrecitovat každý maturant z českého jazyka. Často kontroverzní rýmy 21. století teď můžeme slyšet z úst současné mladé generace, která oseká legendární československé rapové kousky o hudební část a tu textovou přednese v rámci soutěže Red Bull Máchův Brooklyn plnému hledišti i tříčlenné porotě. Ta rozhodne, kdo se z České republiky postaví 2. prosince slovenskému soupeři v Bratislavě.

archiv RB

V Praze proběhne klání 24. listopadu v Radlické kulturní sportovně. „Bude legrace sledovat, jak k rapcitaci studenti přistoupí. Projekt by mohl vnést trochu nadhledu do českého rapu a určitě obnaží, do jaké míry mají české texty obsah či ne. Uvidíme, jestli to způsobí i nějakou sebereflexi ze strany našich MCs, mluví za českou hip-hop scénu Kato.

V porotě dále usedne James Cole, jehož texty z rapové formace Supercroo se staly nejrapcitovanějšími v minulých kolech, třetici sudích doplní Nasty. Jednotlivá kola po celé republice projedou jako tzv. speakeři ještě Jiří Burian aka Kapitán Demo a Hanny Firla.

25. listopadu Hradec Králové – klub Náplavka
2. prosince Bratislava finále
Proběhlé akce:
3. listopadu Plzeň
11. listopadu Zlín
18. listopadu Olomouc

Každá městská čtvrť má svá pravidla, jinak tomu není ani i u Red Bull Máchova Brooklynu. Zúčastnit se v každém městě může kdokoli, kdo se nebojí rapcitovat pavoukovým systémem proti patnácti dalším soutěžícím. Úkolem je přesvědčit porotu nejen verši, ale také celkovým vystupováním, že právě daný vystupující má poslat reprezentovat českou scénu do finále na Slovensko. Vítěz finále si odnese dvě letenky do Brooklynu a trofej v podobě Máchy a jeho slovenského protějšku Hviezdoslava v objetí, která mu navždy bude připomínat jeho nedobytný rapcitační talent.

archiv RB

Ve spolupráci s RedBullem iList připravil soutěž: Kdo se stal loňským vítězem Red Bull Máchova Brooklynu? Odpovědi posílejte do neděle 29. listopadu na soutez@ilist.cz. Pro výherce jsou připravené dárkové předměty od Red Bullu.

Foto: archiv Red Bullu

ČTĚTE TAKÉ:

Student výměnný si žije jako student uppsalský

Studenti multimédií upozornili na problémy s alkoholem, mobily i svobodou

Kdo v Národním byl, ten je dobrý, ten má styl

Mohlo by vás zajímat: