Rekonstrukce na VŠE má trvat rok. Na starost ji má firma, která stavěla Rajskou budovu

6. 10. 2015 | | Zprávy ze školy Stará budova Žižkov

Společnost PSJ, která před jedenácti lety postavila v areálu Vysoké školy ekonomické v Praze (VŠE) Rajskou budovu, se nyní podílí na rekonstrukci další žižkovské části VŠ – Staré budovy. Rekonstrukce je prozatím naplánovaná na jeden rok a stát by měla 92 milionů korun.

„Stavební práce se rozběhly v červenci 2015 a předpokládají roční dobu trvání. Dílo bude krom úvodních dvou měsíců probíhat za plného provozu školy a po stanovených etapách. Dokončíme ho na klíč včetně vybavení počítači, audiovizuální technikou, nábytkem a dalších součástí učeben,“ informoval Erik Březina z této firmy.

PSJ vybuduje zcela nové podlahy a okna, pozmění stěny, podhledy a celkovou elektroinstalaci. Kromě toho bude mít na starost i vzduchotechniku nad střechou či kotelnu. Dále od základů přebuduje toalety a oblast serveroven, kde vznikne další učebna. Novinkou by pak měla být prodejna vědecké literatury, jejíž součástí bude i lehké vestavěné ocelové mezipatro.

Společnost PSJ se neúčastnila pouze stavebních prací na VŠE, ale například se také podílela na výstavbě pražského administrativního areálu BB Centrum, komplexu Zlatý Anděl na Smíchově, administrativní budovy Main Point Karlin nebo Galerie Fénix ve Vysočanech. V Brně postavila nejvyšší českou budovu AZ Tower a byla generálním dodavatelem při rekonstrukci Obecního domu či Sovových mlýnů.

ČTĚTE TAKÉ:

Rajskou, Novou a Starou budovu hledejte na Žižkově

Připojte se k internetu rychle a bezdrátově

Přesun magisterské výuky na Jižák už letos? Fáma, říká škola

 

Mohlo by vás zajímat: