Rektorka Machková podruhé uspěla v anketě TOP ženy Česka

24. 1. 2017 | | Zprávy ze školy Hana Machková

Každoroční anketa Hospodářských novin TOP ženy Česka má své vítězky. V kategorii Veřejná sféra obsadila první místo Blanka Říhová z Mikrobiologického ústavu Akademie věd České republiky, druhé Zlata Holušová, ředitelka festivalu Colors of Ostrava, a bronz si odnesla ředitelka Výboru dobré vůle nadace Olgy Havlové Milena Černá. Důležité ale je, že mezi nejlepšími ženami se opět objevila rektorka Vysoké školy ekonomické (VŠE) v Praze, Hana Machková.

Rektorka patřila mezi TOP ženy Česka i v loňském roce a letos se jí zařazení mezi nejlepší znovu povedlo obhájit. Hana Machková okomentovala úspěch pro PR oddělení VŠE takto: „Uspět druhý rok za sebou v tak prestižní anketě je velká pocta. Ocenění však nepatří pouze mně, ale patří celé Vysoké škole ekonomické v Praze, která má u odborné poroty i široké veřejnosti velmi dobré jméno. Jsem také ráda, že se ženy v oblasti veřejné sféry prosazují stále více.“ A svá slova potvrzuje i jmény žen, se kterými letos bude spolupracovat. „V roce 2017 se budu například těšit na spolupráci s profesorkou Zažímalovou, nově zvolenou předsedkyní Akademie věd, paní ministryní Valachovou i předsedkyní Grantové agentury České republiky doktorkou Valkárovou a její místopředsedkyní profesorkou Hronovou.“

V kategorii kromě rektorky dominovaly například Dana Drábová (jaderná bezpečnost), Silvia Hroncová (ředitelka Národního divadla a Státní opery) nebo Tereza Maxová (zakladatelka Nadace Tereza Maxová dětem).

Porota rozhodovala podle vlivu na veřejný život

Autoři žebříčku letos výsledky vyhlásili ve dvou kategoriích: TOP 25 žen českého byznysu a TOP 25 české veřejná sféry. Veřejnost, jednotlivé společnosti nebo členové poroty nominovali do „soutěže“ celkem 300 žen.

Při hodnocení nominovaných kandidátek hrálo roli, jaký mají vliv na veřejný život v České republice a jestli dosáhly ve svém oboru výrazného úspěchu, který by přesahoval hranice jejich instituce. Podmínkou bylo působit ve funkci minimálně od 1. ledna do 1. září 2016. Porota brala při hodnocení v potaz i význam instituce, ve které kandidátka pracuje, zkoumala vliv na její chod, dosažené úspěchy nebo vztah ke společenské odpovědnosti.

Mohlo by vás zajímat: