Rektorka VŠE Hana Machková se umístila mezi TOP ženy Česka. Již poněkolikáté

24. 1. 2020 | | Zprávy ze školy Machková

Statistiky dokazují, že funkce s větší zodpovědností v České republice tradičně obsazují muži. Na mnoha pozicích však stále častěji vynikají ženy. Na ty nejlepší poukazují Hospodářské noviny, které vyhlašují každoroční anketu TOP ženy Česka, letos již patnáctou v pořadí.  Rektorka VŠE Hana Machková se umístila mezi 25 TOP žen veřejné sféry.

Vyhlášení výsledků proběhlo v pondělí večer ve Foru Karlín. Jako každý rok, dvacetičlenná porota sestavená z osobností veřejné sféry a byznysu, uděluje ceny úspěšným českým ženám v několika kategoriích. Soutěžilo se v následujících oblastech: byznys, podnikání, management, veřejná sféra a TOP start-up.

Rektorka Vysoké školy ekonomické v Praze (VŠE), Hana Machková se poněkolikáté umístila v kategorii TOP 25 veřejné sféry. První místo ve veřejné sféře zaujala Eva Zažímalová, předsedkyně Akademie věd ČR a hned po ní Kateřina Šimáčková z Ústavního soudu.

Na prvním místě se v kategorii „byznys podnikatelka“ umístila Radka Prokopová, výkonná ředitelka společnosti Alca plast a zároveň její spolumajitelka. V této kategorii najdeme osobnosti z několika známých společností, jsou jimi na příklad Dermacol, Bohemia Energy, Zásilkovna nebo Petroff.

V neméně důležité oblasti, tedy byznys managementu zvítězila šéfka společnosti AAA Auto Karolína Topolová, druhé místo obsadila Daniela Pešková, absolventka Fakulty mezinárodních vztahů na VŠE, nyní na pozici členky představenstva České spořitelny.

Absolventek VŠE zabodovalo více, patří mezi ně například Diana Rádl Rogerová, řídící partnerka české kanceláře Deloitte, Jitka Dvořáková, generální ředitelka CZC.CZ a Eva Zamrazilová, předsedkyně Národní rozpočtové rady.

Mohlo by vás zajímat: