Reprezentanti VŠE v dubnu se střídavými úspěchy

1. 5. 1999 | | Sport

Za poslední měsíc proběhlo na úrovni meziškolských soutěží několik akcí, kterých se zúčastnili i reprezentanti Vysoké školy ekonomické. O nejlepší umístění se postaralo družstvo našich šermířů, které na Akademickém mistrovství České republiky v Praze získalo do své sbírky nejvíce kovů a stalo se tak nejúspěšnější výpravou.

Za poslední měsíc proběhlo na úrovni meziškolských soutěží několik akcí, kterých se zúčastnili i reprezentanti Vysoké školy ekonomické.

O nejlepší umístění se postaralo družstvo našich šermířů, které na Akademickém mistrovství České republiky v Praze získalo do své sbírky nejvíce kovů a stalo se tak nejúspěšnější výpravou. S uspokojením tak mohli ekonomové s kordem v ruce uspořádat i Cenu Strahova, soutěž, na kterou se sjelo přes osmdesát účastníků.

Ke slovu se dostal i volejbal. Na chlapce i dívky čekal pod vysokou sítí oblastní přebor vysokých škol. Obě naše mužstva skončila shodně na druhém místě. O něco lépe se dařilo basketbalistkám, které dokázaly postoupit do závěrečného kola Akademického mistrovství České republiky a od úterka 4.5. hájí barvy VŠE na finálovém turnaji v Brně.

8. dubna zajížděli naopak fotbalisté do Hradce Králové. Zde se v rámci svého přeboru utkali s místní Pedagogickou fakultou. Budoucí kantoři vždy disponovali kvalitním kádrem, ale naši i přes problémy se sestavou, kdy do branky nakonec musel nastoupit hráč z pole, nepřijeli odevzdat body dobrovolně. Po celý zápas byli hráči VŠE aktivnější, ale náš výběr dostal lekci z produktivity a po ojedinělých akcích soupeře prohrál 0:3.

Za zmínku zajisté stojí i jeden pořadatelský úspěch. Ve dnech 28. a 29. dubna uspořádalo Centrum tělesné výchovy a sportu při naší škole Akademické mistrovství ČR ve vodním póle, a je jenom škoda, že naše škola nedisponuje žádným reprezentačním týmem.

Mohlo by vás zajímat: