Režisér Jiří Menzel navštíví VŠE

8. 2. 2007 | | Zprávy ze školy

Ve středu 21. února se na půdě VŠE uskuteční setkání s jednou z nejvýznamějších českých režisérských osobností – Jiřím Menzlem. Po setkání bude promítnut jeho oskarový film „Ostře sledované vlaky“.

Setkání se koná ve středu 21. února 2007 od 18:00 v místnosti RB101 a pořádá jej FPH. Vstup je bezplatný. Lístek si můžete vyzvednout ve vrátnici RB od 8. února 2007.

Jiří Menzel absolvoval na FAMU v roce 1962. Na divadelním poli proslul jako režisér mimořádně zdařilou inscenací Machiavelliho Madragory. Za film Ostře sledované vlaky získal v roce 1967 Oscara. Na začátku normalizace dokončil Menzel svůj druhý film podle série hrabalových povídek Skřivánci na niti. Film ale kvůli normalizační cenzuře skončil v trezoru. Mezi další hrabalovské filmy, které natočil, patří legendární Postřižiny nebo Slavnosti sněženek. Menzel natočil také řadu komedií Z. Svěráka – Na samotě u lesa nebo Vesničko má, středisková. Mezi jeho poslední počiny patří Život a neobyčejná dobrodružství vojáka Ivana Čonkina, za který získal cenu na MFF v Benátkách. Zatím jeho posledním filmem je Obsluhoval jsem anglického krále s Ivanem Barnevem a Oldřichem Kaiserem v hlavních rolích.

Mohlo by vás zajímat: